Pin It

25 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Łobzie odbyła się VIII sesja Rady Powiatu V kadencji. Jak wynika z przedstawionych informacji, nasz powiat znalazł się w  trudnej sytuacji finansowej po przeprowadzonych kontrolach. Warto obejrzeć przebieg kwietniowej sesji, tym bardziej, że sprawa jeszcze nie zostały zakończone.

Na początku bieżącego roku Urząd Marszałkowski przeprowadził kontrolę dwóch projektów: termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Resku oraz budowa warsztatów OZE w Łobzie. W wyniku prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono nieprawidłowości w przeprowadzonych procedurach przetargowych. Efektem tego postępowania jest naliczenie pół milionowej kary dla Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Należy również wspomnieć, że w okresie od 16 lipca do 19 września 2018 r. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie przeprowadziła audyt środków publicznych w podmiocie, którym jest Zespół Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim. Celem audytów była ocena prawidłowości wykazywania danych wprowadzonych do systemu informacji oświatowej przez szkoły należące do Zespołu Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chociwlu, czy w sprawie pobrania dotacji w części zakwestionowanej przez Izbę Skarbową, mogło dojść do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary. 

W tracie sesji swoje stanowisko przedstawił również Marcin Czura, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Resku, który referował bieżącą działalność placówki oraz przytaczał aspekty związane z fatalną współpracą z poprzednim składem Zarządu Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Przy tak wielkim obciążeniu budżetu Powiatu Łobeskiego, nie trudno wykalkulować, że szereg planowanych inwestycji stoi pod wielkim znakiem zapytania. Chociażby inwestycje drogowe, częsć z nich miała być realizowana również na terenie gminy Resko. Trzeba dodać, że wszystkie obecnie toczące się postępowania dotyczą spraw które były realizowane za czasów poprzedniego Zarządu Starostwa Powiatowego w Łobzie.

Poniżej VIII sesja Rady Powiatu z dn. 25.04.2019 r.(źródło: BIP Powiatlobeski.pl)

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x