Pin It

Narażają swoje życie, by ratować nasze. W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana - patrona zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników i koksowników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. W Polsce, Dzień Strażaka obchodzony jest od 2003 roku jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj, w dniu imienin Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie. Są przykładem dla innych i superbohaterami nie tylko dla dzieci. Dzisiaj, w dniu imienin patrona - świętują. Choć nie wszyscy, bo dla wielu to normalny dzień pracy.

W sobotę przed południem rozpoczęły się w Warszawie centralne obchody Dnia Strażaka. Wezmą w nich udział: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz strażacy z całego kraju.

Poniżej zdjęcia z obchodów Dnia Strażaka w Warszawie dzięki uprzejmości Szymona Maćkowiaka, na co dzień strażaka w OSP Resko i JRG Gryfice.

 

dzien strazaka warszawa1dzien strazaka warszawa1dzien strazaka warszawa1

W tym roku Powiatowe Dni Strażaka odbędą się w Dobrej, 5 maja od. godz.10.30. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x