Pin It

Matura 2019 – 06.05.2019, o godz. 9.00, rozpoczął się pierwszy dzień matur w liceum w Resku. Absolwenci szkoły w pełnym składzie przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, od godz. 14.00 pisali egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

W kolejnych dniach tj. 07.05 (wtorek) – matematyka poziom podstawowy, 08.05 (środa) – język angielski poziom podstawowy i rozszerzony.

Pozostałe egzaminy pisemne odbędą się wg harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

  1. 09.05 (czwartek) – matematyka poziom rozszerzony
  2. 10.05 (piątek) – biologia i wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony
  3. 13.05 (poniedziałek) – chemia poziom rozszerzony
  4. 14.05 (wtorek) – język niemiecki poziom podstawowy i rozszerzony
  5. 15.05 (środa) – geografia poziom rozszerzony
  6. 20.05 (poniedziałek) – fizyka i historia poziom rozszerzony

Egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych odbędą się wg harmonogramu wewnętrznego szkoły w terminie od 08.05. 2019 do 16.05.2019.

Maturzystom życzymy spokoju i powodzenia.

Dyrektor szkoły
Dariusz Siemasz

fot. Pierwszy dzień egzaminów maturalnych w LO Resko

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę, język obcy na poziomie podstawowym (chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym). Muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą przystąpić jeszcze do maksymalnie pięciu egzaminów z przedmiotów do wyboru.

Maturzyści muszą przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają obowiązkowe także egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x