Pin It

Samorząd Województwa od lat przeznacza środki na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. W tym roku kwota 1,6 mln zł wesprze prace przy 67 obiektach w całym regionie. Decyzję o przyznaniu dotacji w kwietniu podjął Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

 - Pomorze Zachodnie usiane jest pięknymi zabytkami, które wymagają prac, aby zachować je w odpowiednim stanie. Często jest to kwestia umożliwienia mieszkańcom i turystom dalszego korzystania z tych obiektów. Środki, które kierujemy na ich ratowanie pozwalają na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub przygotowanie niezbędnej dokumentacji – komentuje marszałek Olgierd Geblewicz.

 Do udziału w konkursie uprawniony był każdy podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego. Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie mogła przekroczyć 60 tys.

 Ze wsparcia województw korzystają m.in. gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

 

Kościół parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, otrzymał wsparcie finansowe na wykonanie projektu budowlanego remontu elewacji zewnętrznych kościoła w wysokości 15.000,00 zł.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ed
+2 # Ed 2019-05-31 11:56
Na pewno kościół będzie wyglądał pięknie.Na takie cele pieniądze zawsze się powinny znaleźć.
Zgłoś administratorowi
Nadniemnem
-1 # Nadniemnem 2019-05-31 12:10
Kłamstwo, wiem od radnej jak z nią rozmawiałam to ponad 20000 zł grubo.
Zgłoś administratorowi
R24
+1 # R24 2019-05-31 12:28
Cytuję Nadniemnem:
Kłamstwo, wiem od radnej jak z nią rozmawiałam to ponad 20000 zł grubo.


Drogi Panie, najprawdopodobniej pieniądze o których mówiła Panu radna to środki jakie na ten cel przeznaczyła gmina Resko. W artykule jest mowa o dotacji z samorządu wojewódzkiego. Czyli w sumie będzie to ponad 35 tys. złotych :lol:
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x