Pin It

Program priorytetowy „Czyste Powietrze” realizowany jest na obszarze całego kraju, a planowany czas realizacji to 10 lat. Program został uruchomiony 19 września ubiegłego roku i do dziś złożono w sumie blisko 31 000 wniosków na łączną kwotę około 670 mln zł. W blisko 2,5 tys. gmin w Polsce odbyły się spotkania informacyjne dotyczące programu.

We wszystkich wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej złożone wnioski są rozpatrywane zgodnie z regulaminem programu, a w przypadku pozytywnie rozpatrzonych wniosków systematycznie podpisywane są umowy z beneficjentami programu. Obecnie w całym kraju podpisano już 623 umowy na kwotę blisko 8 000 000 zł i każdego dnia ta liczba wzrasta.

Jak nas poinformowała Danuta Mielcarek, sekretarzgminy Resko, w Resku działa program "Czyste powietrze" od 03 października 2018r. o czym poinformowano mieszkańców poprzez ogłoszenia zamieszczone w budynku Urzędu Miejskiego w Resku oraz na stronie resko.pl. Informacje także podano na pierwszym spotkaniu zorganizowanym przez inicjatora akcji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Informację przekazywane mieszkańcom dotyczą: kto może uzyskać dotację, jakie warunki należy spełnić aby otrzymać dotację, w jakiej wysokości można uzyskać dotację. Pomagamy także przy zakładaniu konta na portalu Beneficjenta na stronie WFOŚiGW oraz przy wypełnianiu wniosków o dotację. Szczegółowe kryteria znajdują się na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Dyżury informacyjne odbywają się w budynku Urzędu Miejskiego w Resku, w każdy czwartek w godzinach 15:30 - 16:30. Jednocześnie informuję, że najbliższe spotkanie tj. 16.05.2019r. nie odbędzie się z powodu wyjazdu pracownika na szkolenie, najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 23.05.2019 r.

Więcej informacji o programie: https://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/o-programie-czyste-powietrze-/

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x