Pin It

Coraz częściej do naszej redakcji docierają sygnały, że mieszkańcy gminy Resko biorą sprawy w swoje ręce i wspólnie dbają o swoje otoczenie. Kiedyś były to tzw. czyny społeczne.

W dzisiejszych, nieco zwariowanych czasach, na szczęście ta tradycja powraca. Jest wiele spraw, które przy niewielkim wysiłku i zaangażowaniu powodują, że jest po prostu ładniej. Zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie różne inwestycje, z różnych względów są realizowane z opóźnieniem. Dochodzi jeszcze jeden aspekt, zresztą bardzo ważny, jeżeli coś uda się zrobić wspólnie i własnymi rękoma - efekt finalny podwójnie cieszy.

Bardzo dobrym przykładem jest Łabuń Wielki, a właściwie teren przy kościele pw. Niepokalanego Serca NMP który został zbudowany w XIX w. Wokół świątyni, właśnie w takim współczesnym "czynie społecznym", ułożono nowy chodnik z betonowej kostki brukowej. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowały, nadszarpnięte zębem czasu, betonowe alejki.

Jak nas poinformował Sławomir Marciniuk, miejscowy Sołtys, zbudowaliśmy chodnik, ustawiliśmy nową tablicę ogłoszeń. Teraz myślimy o remoncie starego, betonowego ogrodzenia. Kto tylko mógł to pomagał, nawet Ks. Dariusz Pauk sam układał kostkę.

Jak widać na zdjęciach, efekt jest imponujący.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x