Pin It

Jak co roku w maju odbyło się w naszej szkole Sympozjum Przyrodnicze. To już szóste spotkanie, które tym razem dotyczyło życia w zgodzie z natura.

Temat nie był przypadkowy, ponieważ co raz więcej ludzi zwraca uwagę, m.in. na to, by jeść zdrowo, używać kosmetyków nietestowanych na zwierzętach oraz mieszkać jak najbliżej środowiska naturalnego, nie zakłócając przy tym harmonii życia mieszkańców naszych łąk i lasów.

Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie, Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Niechorzu, Szkoły Podstawowej w Prusinowie oraz Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie.

Sympozjum rozpoczęło się prelekcją p. Pauliny Pietrzak, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o tym, jak prawidłowo się odżywiać i na co zwrócić uwagę , planując swoja dietę. Następnie wybrani uczniowie wzięli udział w quizie „Czy wiesz, co jesz?” oraz wirtualnej rozgrywce na platformie Kahoot!

 

Kolejnym punktem harmonogramu był pokaz kuchni molekularnej będącej połączeniem gastronomii z nauką oraz polegającej na przygotowaniu wyjątkowych potraw przy użyciu technik i sprzętów dawniej wykorzystywanych raczej przez naukowców. Po dość dużej dawce wrażeń uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych podczas, których samodzielnie przygotowywali smoothie bowl oraz słonecznikowo-dyniowe ciasteczka – źródła cennych witamin, minerałów oraz błonnika.

Uczestnicy warsztatów przekonali się, że zrobienie śniadania, czy też przekąski, która może znaleźć się w uczniowskiej śniadaniówce, wcale nie jest trudne czy czasochłonne.

W przerwach miedzy poszczególnymi punktami harmonogramu młodzież miała okazje podziwiać przepiękną wystawę warzyw i owoców, posmakować przypraw z całego świata, spróbować świeżo wyciskanego soku z marchwi i jabłek, posilić się kiełbaska przy szkolnym grillu lub przepyszna grochówką i plackami ziemniaczanymi w kuchni polowej państwa Jaworskich bądź też spędzić miłą chwilę przy filiżance kawy w przygotowanym na tę okoliczność kąciku z łakociami.

Sympozjum zakończyło się wręczeniem nagród i dyplomów dla uczestników konkursu. Był to bardzo miło i owocnie spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejny maj.

A.

Resko24.pl/ZS Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x