Pin It

Dzielnicowy z Dobrej (powiat łobeski) po pościgu zatrzymał 47-letniego mieszkańca powiatu gryfickiego. Mężczyzna kierujący Scanią nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyspieszając chciał zgubić jadący za nim radiowóz policyjny.

Nie reagował na żadne sygnały. Po kilkunastu minutach został zatrzymany. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Dyżurny z Łobza otrzymał zgłoszenie od uczestnika ruchu, który na drodze Resko-Płoty zauważał jadący „całą szerokością drogi” samochód ciężarowy, który spycha inne pojazdy. Dzielnicowy z Dobrej sierż. szt. Jacek Masiubański pojechał w rejon, gdzie miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył, zajeżdżał drogę radiowozowi, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, wzniesieniu, łuku drogi stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant podjął pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przed skrzyżowaniem dróg Czarne - Sułdawia kierowca ciężarówki nie mając szans ucieczki zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo do lasu. Dzielnicowy zatrzymał 47-latka, który był wobec niego agresywny. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie pościgu policyjnego nikt z osób postronnych nie ucierpiał.

 

Czynności procesowe w sprawie szeregu wykroczeń i przestępstw popełnionych przez 47-latka prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie 47-latek odpowie przed sądem.

To czujność świadków oraz brak społecznej akceptacji na kierowanie samochodem po alkoholu spowodowała, że nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany.

Resko24.pl/Policja.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x