Pin It

Na terenie gmin Łobez, Radowo Małe i Resko powstanie osiem nowych obiektów rekreacyjnych. To głównie place zabaw. Zaplanowano także budowę siłowni zewnętrznej oraz dwóch wiat. To efekt przyznanego dofinansowania wysokości 230 tys. zł ze środków PROW na lata 2014-2020.

Dotację otrzymała LGD Centrum Inicjatyw Wiejskich, która dzięki eurofunduszom mogła przeprowadzić projekt grantowy. W rezultacie powstanie osiem nowych miejsc, w których mieszkańcy powiatu łobeskiego będą spędzać wolny czas. Umowę dofinansowania podpisał w czwartek, 4 lipca 2019 r. wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz prezes zarządu CIW Grażyna Zaremba-Szuba.

– Lokalne inicjatywy mają największą wartość, ponieważ odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców, również tych najmniejszych. Przyznane dofinansowanie pozwoli na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej – podkreśla wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Place zabaw powstaną w miejscowościach Ługowina i Prusim. Zadbano, aby w projektach uwzględnić nasadzenia roślinne czy zielone alejki.

 

Z nowego miejsca zabaw i wiosennego ogrodu cieszyć się będą również przedszkolaki uczęszczające do Kubusia Puchatka w Resku. Natomiast przy tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej zostanie zbudowana siłowania zewnętrzna. Co ważne, będzie ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Projekt grantowy pozwoli także na utworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców Zajezierzyc. Powstanie tam plac zabaw ze zjeżdżalnią, mostkiem, huśtawkami i orbitrekiem.

Natomiast w miejscowości Radowo Małe, na terenie bezpośrednio przylegającym do boiska sportowego, zostaną zbudowane dwie wiaty.

Umowa dofinansowania została podpisana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020.

Resko24.pl/Urząd Marszałkowski Szczecin

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x