Pin It

Żniwa to czas zbiorów i okres najbardziej wzmożonych prac w rolnictwie. Okres żniw i omłotów niesie za sobą poważne zagrożenie pożarowe, do tego dochodzi susza. Dziś (18.07), około godz. 13, zastępy straży pożarnej gasiły pożar nieopodal miejscowości Piaski, gm. Resko.

Podczas prac polowych zauważono pożar ścierniska. Szczęśliwie w tym czasie kombajn zbożowy pracował już w innym miejscu. Do czasu przybycia straży pożarnej podjęto próby opanowania pożaru, ciągnikiem oborano płonące ściernisko. Dwa zastępy straży pożarnej z OSP Resko, prowadziły działania gaśnicze. W chwili naszego przybycia, ochotnicy dogaszali pojedyncze zarzewia ognia. 

Jak nam się udało ustalić, do niemal identycznej sytuacji doszło wczoraj. Nieopodal miejsca dzisiejszego pożaru, również płonęło ściernisko.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, przyczyna pożaru nie jest znana.

Godzinę wcześniej, druhowie z OSP Resko interweniowali w Przemysławiu, tam zapaliła się sadza w kominie.

 

Relacja filmowa:

Sytuacja na mapie:

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Dopierdator
0 # Dopierdator 2019-07-19 08:48
Wychodzi na to, że chyba coś nie tak z tym kombajnem. Może gdzieś coś się przyciera i pluje ogniem, oby się się nie skończyło większym pożarem :oops:
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x