Pin It

31 lipca kończy się termin zgłaszania projektów do III edycji Budżetu Obywatelskiego w Resku. Jak dotąd, żaden z wybranych projektów z poprzednich edycji nie został zrealizowany. Dlaczego?

Z mniejszym lub większym entuzjazmem, mieszkańcy naszego miasteczka przyjmowali pomysły, zgłaszane jako projekty do kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego. Do dzisiaj nie zrealizowano dwóch zwycięskich projektów, chodzi o budowę muszli koncertowej w parku miejskim oraz stworzenia miejsca rozrywki przy stadionie miejskim. Jak się okazuje w przypadku tych dwóch projektów problem jest wspólny, za mało pieniędzy, aby te projekty zrealizować. Przypomnijmy, że na każdą edycję zarezerwowano 100 tys. złotych. 

W maju b.r. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński poinformował nas, że budowa muszli koncertowej zostanie zrealizowana, pod warunkiem, że gmina Resko uzyska na ten cel dodatkowe dofinansowanie. Za 100 tys. złotych nikt nie będzie w stanie wybudować muszli koncertowej, w związku z tym gmina Reska stara się o dodatkowe dofinansowanie na ten cel - mówił Arkadiusz Czerwiński.

W przypadku drugiego projektu, czyli budowy miejsca rozrywki dla młodzieży przy al. Wolności, jeszcze w tym roku ta inwestycja miała zostać zrealizowana. Jak się okazuje, realizacja tego projektu również nie będzie możliwa za kwotę 100 tys. zł i podobnie jak w przypadku pierwszego projektu, gmina Resko szuka dodatkowych środków.

Według założeń, "Stworzenie miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy Alei Wolności na dawnym korcie tenisowym, zakłada między innymi oczyszczenie, uporządkowanie, usypanie wzniesienia ziemnego wyposażonego w schody oraz pochylni do zjazdów na deskorolce lub rowerze, ustawienia masztu z koszem do piłki koszykowej, ław i ławostołów a także elementów konstrukcji stalowej typu Street Workout - z drążkami do ćwiczeń podciągania się, ławek skośnych. Brzmi naprawdę imponująco, tym bardziej, że dzisiaj w tym miejscu powiewa pustką.

W takim razie co jest nie tak?

Wnioski nasuwają się same, zarezerwowano zbyt małe środki na realizację projektów w ramach "Budżetu Obywatelskiego", albo osoby które rozpatrywały zgłaszane propozycje, w ogóle ich nie analizowały pod kątem ewentualnych kosztów ich realizacji.

Być może III edycja "Budżetu Obywatelskiego miasta Reska", okaże się bardziej trafiona i faktycznie będziemy mogli, wspólnie cieszyć się projektem zrealizowanym w Resku.

Jeżeli chcesz zgłosić swój projekt, nadal możesz to zrobić

Zgłoszenia zadań do budżetu obywatelskiego może dokonać:
1) każdy mieszkaniec Miasta Reska, który ukończył 18 lat w dniu głosowania;
2) instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działające na terenie Miasta Reska.

1 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które od 2 sierpnia do 5 września swoje głosy oddadzą mieszkańcy Reska. Wyniki głosowania i zwycięski projekt poznamy 10 września 2019 roku.

Formularz zgłoszenia zadania - POBIERZ

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jagoda
+5 # Jagoda 2019-07-18 22:46
Skoro nic nie zostało wykonane to gdzie są pieniądze, które były na inwestycje przeznaczone, te z poprzednich lat?
Nie można odłożyć ich zbierać i zainwestować w kolejnym roku?
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+2 # Dopierdator 2019-07-19 08:45
Źle zorganizowany sam proces zgłaszania/przyjmowania wniosków. Wiadomo że za 100 tys. nikt nie wybuduje muszli koncertowej, albo tego skateparku. W takim razie kto przyklepywał te projekty? :o Konserwator czy urzędnik? Bo może jakby konserwator to by takich jaj nie było :lol:
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x