Pin It

Późnym wieczorem zakończyła się wczorajsza akcja gaszenia starego młyna w Łobzie, dzisiaj widok jest bardzo przykry. Konstrukcja budynku została poważnie naruszona, właśnie zebrał się sztab kryzysowy.

Kilka zastępów straży pożarnej do późnych godzin wieczornych prowadziło działania gaśnicze w starym młynie w Łobzie. Ruiny budynku, bo tak można to już dzisiaj określić, są w katastrofalnym stanie. Ze względu na bezpieczeństwo ratowników nie udało się przeszukać pogorzeliska, pod kątem ewentualnych ofiar które mogły przebywać w budynku. Stan budynku uniemożliwia dalsze prowadzenie akcji gaśniczej wewnątrz budynku, dlatego dzisiaj ponownie zaczęło się palić.

Konstrukcja budynku jest niestabilna do tego stopnia, że ruch drogowy na ul. Młyńskiej cały czas jest wstrzymywany przez policję. Wznowienie ruchu kołowego w tym miejscu, mogłoby spowodować niekontrolowane zawalenie się budynku. 

Zebrał się sztab kryzysowy, w miejscu zdarzenia pojawili się przedstawiciele władz miejskich i straży pożarnej. 

Aktualizacja godz. 9.40, 22.07.2019 r.

Znowu widać dym, straż pożarna dogasza pogorzelisko.

Aktualizacja godz. 10.47, 22.07.2019 r.

Oprócz kłębów dymu widac już ogień. Z OSP Resko wyjeżdża podnośnik do pożaru młyna w Łobzie.

Aktualizacja godz. 13.30, 22.07.2019 r.

Ze względu na katastrofalny stan budynku, rozpoczęto jego rozbiórkę.

 

Tak dzisiaj rano prezentowały się zgliszcza po dawnym młynie w Łobzie.

Po pozarze Lobez 02Po pozarze Lobez 02

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x