Pin It

W dniach 20-27 lipca 2019 roku odbyło się zgrupowanie tenisa stołowego moich wszystkich podopiecznych najzdolniejszych uczniów z rożnych miast w Naszym województwie czyli z Międzyzdrojów , Kamienia Pomorskiego , Gryfic i Reska. Byli również chłopcy z zaprzyjaźnionego klubu KTS Koszalinianin. Chciałem aby wszyscy spotkali się razem w jednym neutralnym miejscu zintegrowali się i wymienili swoimi umiejętnościami oraz poglądami na temat tej trudnej dyscypliny mało docenianej w Polsce.

Dzięki pomocy Panów Dyrektora Zespołu Szkół Dariusza Siemasza oraz Burmistrza Arkadiusza Czerwińskiego udało się zorganizować zgrupowanie. Ogromnej pomocy udzielił nam po raz kolejny Pan Cezary Mętel, który wykonał mega uczynek w transporcie stołów i sprzętu z innych miast na sale. Jest naprawdę wiele wspaniałych osób, którym chciałbym podziękować, ale o tym może na końcu.

Całe zgrupowanie składało się z 23 zawodników oraz 7 trenerów . Uczestników podzieliłem na 6 grup. Tj 5 grup po 4 osoby i jedna 3 osobowa. Każdą grupą opiekował się inny trener,którzy zmieniali się co trening. Zależało mi żeby każde dziecko potrenowało i wysłuchało rad trenerów.

Dzień zaczynał się od porannej zaprawy na stadionie. Potem śniadanie , a po krótkiej przerwie pierwszy trening. Następnie po godzinnej przerwie dzieci przychodziły ponownie na sale na ćwiczenia sprawnościowe oraz naukę serwisu. Po tych zajęciach był czas na obiad oraz dłuższą przerwę na zregenerowanie sił. Podczas przerwy szliśmy podziwiać urokliwe Resko oraz smakować przepysznych lodów. Na koniec dzieci relaksowały się na miejskim placu zabaw. Powrót do szkoły oznaczał przygotowanie i koncentrację do treningu. Drugi trening mocny jak każdy inny. Po treningu kolacja a później zebranie wszystkich trenerów i zawodników oraz omówienie pracy dzieci na treningach. Następnie w tym roku wpadłem na pomysł aby zrobić turniej , w którym każdy grał z każdym czyli grał 22 pojedynki w ciągu całego zgrupowania.

Cały dzień dzieci starały się być w ciągłym ruchu i właśnie to było moim założeniem ponieważ grupa nazywała się ‘’JALEŃ TEAM’’ a dzieci miały udowodnić , że nie są leniami i tylko dzięki ciężkiej pracy na całym zgrupowaniu mogą zaistnieć na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Uważam , że na zgrupowanie do Reska powołałem najambitniejszych i najzdolniejszych zawodników , z którymi spotykam się na co dzień . Trenerzy, widząc zaangażowanie dzieci ,starali się dać jak najwięcej od siebie. W składzie uczestników były dzieci, które zajmują czołowe miejsca w Naszym województwie w swoich kategoriach wiekowych, ale były również dzieci , które dopiero zaczynają pomału przygodę z tenisem stołowym. Do współpracy zaprosiłem trenerów ze Szczecina , Koszalina, Białogardu, Stepnicy, Gryfic, Reska oraz Świnoujścia. Najważniejsza była profesjonalna współpraca i miła atmosfera , co z pewnością zaowocuje przyszłymi wynikami.

Chciałbym podziękować niesamowitej kobiecie, dzięki której posiłki dla dzieci i trenerów były smaczne i przyjemne. Pani Śniadanko bo taką ksywkę już od trzech lat od dzieci posiada Pani Ela.

Podziękowania dla: 
- Burmistrz Miasta Resko pan Arkadiusz Czerwiński
- Dyrektor Zespołu Szkół w Resku pan Dariusz Siemasz
- państwo Cezary i Krystyna Mętlowie
- Agencja Reklamowa Studio Dao
- pan Oktawiusz Jeż
- Bar Bartek
- Zakład Przetwórstwa mięsnego BAN w Lubieniu Górnym
- Wodociągi i Kanalizacje Resko.

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim , uczestników i trenerów wszystkim , którzy przyczynili się do tak udanego zgrupowania tenisa stołowego w tym niesamowitym obiekcie i mieście. Jeśli miałbym podsumować ten tydzień pracy z dziećmi jednym słowem? REWELACJA i wiem, że wrócę tu na pewno .

Pozdrawiam, Mazuryk Paweł Świnoujście

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x