Pin It

Wczoraj do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który zasygnalizował, że z jego posesji w miejscowości Orzeszkowo, gm. Resko, wilk porwał jego psa.

Już kilkakrotnie informowaliśmy o obecności wilków na naszym terenie. Jak usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, do ataku na psa doszło około godz. 22, usłyszeliśmy głośny jazgot. To był prawdopodobnie młody wilk, dlatego w ogóle zdecydował się na tego typu atak i podszedł tak blisko zabudowań - relacjonuje mieszkaniec Orzeszkowa, który jest również myśliwym i spotyka wilki. 

Ofiarą wilka padł dorosły terier, ważył około 12 kilogramów, nie ma po nim śladu. Szukając go trafiliśmy tylko na tropy wilków - dopowiada myśliwy z Orzeszkowa. Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby zadbali o swoje obejścia i zwierzęta przydomowe, odpowiednio je zabezpieczyli przed ewentualnymi atakami wilków.

 

To nie pierwszy sygnał o wilkach w naszym regionie. Wcześniej kilkakrotnie publikowaliśmy takie informacje:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x