Pin It

W poniedziałek (2 września) pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi dla 4,6 mln polskich uczniów w całej Polsce. W gminie Resko, rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w Szkole Podstawowej w Starogardzie i Zespole Szkół w Resku.

Resort edukacji informuje, że od września rozpocznie się wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego do szkół ponadpodstawowych, jak i nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego. We wszystkich klasach pierwszych/semestrach pierwszych szkół prowadzących kształcenie zawodowe (branżowych szkół I stopnia, pięcioletnich techników, klas dotychczasowych czteroletnich techników oraz szkół policealnych) będzie obowiązywała nowa klasyfikacja zawodów szkolnictwa branżowego.

Dyrektorzy szkół w całej Polsce alarmują, że brakuje im nauczycieli, zwłaszcza specjalistów. Fiasko wiosennego strajku pracowników oświaty, który nie przyniósł oczekiwanych podwyżek, sprawiło, że wiele pedagogów zniechęciło się i odeszło z zawodu. Samorządy z kolei stanęły przed koniecznością zapewnienia dwukrotnie większej niż przed rokiem liczby miejsc w pierwszych klasach szkół średnich. 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Starogardzie i Resku

W Szkole Podstawowej w Starogardzie, rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00. W Zespole Szkół w Resku, rozpoczęcie o godz. 9, natomiast o godz. 8 Msza Święta w Sanktuarium Maryjnym.

Kalendarz roku szkolnego

Znane są już terminy przerw świątecznych i ferii. Ta związana z Bożym Narodzeniem rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2020. Wcześniej wolne będą przypadające w dni powszednie 1 i 11 listopada (piątek i poniedziałek). Uczniowie nie pójdą do szkoły także 6 stycznia w związku ze Świętem Trzech Króli. Wiosenna przerwa świąteczna (w związku z Wielkanocą) wypada w 2020 roku między 9 a 14 kwietnia. Wolne od szkoły będą 1 maja (piątek, Święto Pracy) i 11 czerwca (czwartek, Boże Ciało). Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 26 czerwca.

Dwutygodniowe ferie zimowe potrwają od 13 do 26 stycznia dla województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 20 stycznia do 2 lutego – dla woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 27 stycznia do 9 lutego w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Od 10 do 23 lutego – dla woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 21 kwietnia – 23 kwietnia; a egzaminy maturalne – 4-6 maja (pisemne), a potem ustne do 22 maja.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x