Pin It

Doszedłeś do wniosku, że już czas najwyższy zaistnieć w sieci? Nie wiesz jednak na co w szczególności zwrócić uwagę, kiedy decydujesz się na uruchomienie swej pierwszej wirtualnej witryny? Sprawdź poniżej.

Dobry serwis

Jeśli chcesz, aby Twoja internetowa platforma działała jak należy, przyciągając mnóstwo użytkowników i przynosząc Ci wraz z tym szereg korzyści i szerokie rozpowszechnienie, koniecznie powinieneś dokładnie przemyśleć proces jej tworzenia. Nie jest ważne tylko to, aby witryna była nowoczesna pod kątem wizualnym, czy funkcjonalna. Na świetnie zbudowany serwis duży wpływ ma z pewnością kilka innych elementów, w tym między innymi solidnej jakości hosting, odpowiednia domena oraz certyfikat SSL.

Pełne bezpieczeństwo

Wchodzący na dowolną stronę www zawsze wykazuje się pewnym stopniem zaufania względem serwisu, powierzając mu swe dane personalne – na przykład podczas dokonywania zakupów online. To sprawia, że w razie ewentualnych zagrożeń związanych z phishingiem, to właśnie internauta pada ofiarą nieuczciwych zabiegów hackerów. Dlatego z perspektywy zakładającego witrynę, bardzo istotne okazuje się zapewnienie użytkownikom sieci odpowiednie zabezpieczenie przed tego typu atakami.

 

Idealnie w tym przypadku sprawdzi się bez wątpienia inwestycja w certyfikat SSL – Secure Socket Layer, jaką proponuje wysokiej renomy firmy hostingowe typu Hekko. Jest to strzał w dziesiątkę dla każdego serwisu bez wyjątku – czy tego bardzo mocno rozbudowanego technicznie, czy wręcz odwrotnie, tj. strony dopiero rozpoczynającej funkcjonowanie w sieci.

 

Maksymalna bezawaryjność

Marki takie jak chociażby wyżej wspomniana Hekko, proponują także rozmaite opcje hostingowe, dostosowane stricte do potrzeb i wymagań określonego serwisu. W praktyce, jest to zapewnienie solidności i profesjonalizmu witryny. Musimy wspomnieć, że do dyspozycji zakładającego stronę www są przeróżne warianty – od hostingu współdzielonego, przez serwer VPS, aż do serwera dedykowanego. Im bardziej rozbudowana strona, tym automatycznie wyższe oczekiwania względem prawidłowości i sprawności jej działania ze strony internautów. Dopiero raczkując w wirtualnej rzeczywistości, wartym uwagi rozwiązaniem hostingowym jest opcja współdzielona, która w tym wypadku będzie zupełnie wystarczająca, z kolei przy dużo bardziej zaawansowanych platformach, najlepszy okaże się serwer dedykowany.

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x