Pin It

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Łobzie miało miejsce podpisanie przez Wojewodę zachodniopomorskiego Tomasza Hinca umów na dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych.

Środki zostaną przeznaczone na modernzację dróg w Gminie Węgorzyno oraz Gminie Resko. Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii rządpwe wsparcie na modernizację i przebudowę dróg lokalnych.Gmina Węgorzyno otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej nr 272057Z w miejscowości Ginawa. Wartość inwestycji 1,2 mln. zł. Kwota dofinansowania: 0,869 mln. zł.

Gmina Resko otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej nr 252024 w miejscowości Resko, ul. Sportowa. Wartośc inwestycji 4,394 mln. Kwota dofinasowania: 2,6 mln. zł.

11 samorządowych inwestycji otrzyma rządowe wsparcie w wysokości 13,5 mln zł.

Wszystkie gminy i powiaty, które aplikowały do programu w tegorocznej edycji, otrzymały dofinansowanie. Samorządy na Pomorzu Zachodnim łącznie otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x