Pin It

Gratulacje dla dzieci i młodzieży, które z zaangażowaniem posprzątały miejscowe lasy w Dniu Sprzątania Świata!

W piątek, 20 września br., dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Resku, Szkoły Podstawowej w Starogardzie, Zespołu Szkół w Płotach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radowie Wielkim ochoczo i z zapałem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „sprzątaMY". Blisko 350 młodych obywateli, zaopatrzonych w rękawice i worki, ruszyło w pobliskie lasy i parki, aby posprzątać śmieci pozostawione przez ludzi – niewrażliwych na piękno otaczającej przyrody, bezmyślnych i nienauczonych kultury.

"Bo przecież spacerując po lesie, butelki, torebki foliowe, opakowania po słodyczach, kapsle, pudełka po papierosach, szkło i inne śmieci powinno się zabierać ze sobą do domu!" – mówiły dzieci, dzielnie zbierając te wszystkie okropne odpady!

Z pomocą leśników i nauczycieli, w ciągu 2 godzin dzieciaki zebrały w sumie ponad 10 m3 śmieci! To bardzo dużo, zważywszy na tak małe rączki do pracy i niedługi czas.

 

Nadleśnictwo Resko jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie w akcję #sprzątaMY, a tym samym, w ochronę naszego lokalnego środowiska przyrodniczego.

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x