Pin It

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - Eliza Orzeszkowa.

Dnia 10 października 2019r, na hali Zespołu Szkół w Resku, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Swoją obecnością zaszczycili, m. in., byli pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i duchowieństwa, oraz burmistrz p. Arkadiusz Czerwiński, który wręczył specjalne nagrody trójce wyróżnionych nauczycieli – paniom: Małgorzacie Biały, Dorocie Roli, Justynie Grankowskiej.

Z kart historii… Już w czasach renesansu reformator, pisarz i polityk Andrzej Frycz – Modrzewski, w dziele: „O poprawie Rzeczpospolitej” odwoływał się do tematu szkolnictwa, wyrażając szacunek dla pracy nauczyciela. W czasach oświecenia, uchwałą sejmową 14 października 1773r. ustanowiono i powołano Komisję Edukacji Narodowej, powierzając jej całokształt prac związanych z organizacją szkolnictwa. Dziś szkoła jest nowoczesna, zinformatyzowana, inna, mimo to jednak naczelnym celem tych, którzy ją współtworzą, jest dobre wykształcenie i wychowanie, we współpracy z rodzicami.

Dyrektor szkoły, p. Dariusz Siemasz uhonorował wszystkich pracowników szkoły – także przedstawicieli obsługi i administracji, wręczając symboliczną różę. Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandarów, uczniowie kl. I- III i starsi zaprezentowali program artystyczny, w którym humorystycznie, a zarazem refleksyjnie przedstawiony został trudny zawód nauczyciela.

Samorząd uczniowski obdarował zebranych rumianymi jabłkami z ciekawą sentencją, wypowiedzianą przez starożytnego filozofa Arystotelesa:

„Najtrudniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie.”

Justyna Walczykiewicz, fot. Bartosz Daśko, Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x