Pin It

Dzisiaj (18.10) około godz. 13, podjęto decyzję o ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi Szkoły Podstawowej w Starogardzie. W budynku była wyraźnie wyczuwalna woń gazu, zaalarmowano straż pożarną.

Jak nas poinformowała dyrektor szkoły Ryszarda Czaban, na korytarzach można było wyczuć wyraźną woń gazu, ten zapach wyczuli również inni nauczyciele. Nie ryzykując bezpieczeństwa uczniów i pracowników, zgodnie z procedurą podjęłam natychmiastową decyzję o ewakuacji. Nasz konserwator pozakręcał zawory od gazu, a uczniowie zostali ewakuowani na szkolne boisko. 

Na miejscu pojawił się zastęp JRG Łobez, w chwili przybycia nie stwierdzono zagrożenia. Jak usłyszeliśmy w dalszej rozmowie, być może ktoś z uczniów chciał celowo wywołać taką sytuację i rozbił zapalniczkę z gazem.

 

Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń i wyeliminowaniu zagrożenia, uczniowie bepiecznie powrócili do szkoły i kontynuowali zajęcia.

Resko24.pl, fot. Archiwum Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x