Pin It

Z wielkim żalem informujemy, że zmarła Pani Malwina Mucha - najstarsza mieszkanka gminy Resko.

Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia. Urodziła się 10 marca 1908 roku w miejscowości Cieciejki na Białorusi w zaborze rosyjskim. Tam przeżyła obie wojny.

W 1945 r. z mężem Augustynem przyjechała na Ziemie Zachodnie. Pani Malwina i jej mąż Augustyn osiedlili się w Lubieniu Dolnym, gm. Resko. Przez większość życia prowadzili gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1976 roku.

Pani Malwina, mieszkała ze swoimi bliskimi w miejscowości Piaski, w marcu br. obchodziła swoje 111 urodziny! Informowaliśmy naszych Czytelników o tym wspaniałym wydarzeniu: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2543-pani-malwina-mieszkanka-gminy-resko-skonczyla-111-lat-zdjecia.html

 

Msza św. żałobna i pogrzeb odbędą się 21.10.2019 r. o godz. 13:00, w sanktuarium Maryi Reskiej i na cmentarzu komunalnym w Resku.

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x