Pin It

W październiku nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym - BohaterON w Twojej Szkole. W akcji brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII.

Koordynatorem projektu była nauczycielka historii, pani Elwira Warnke. Zgodnie z regulaminem zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki było przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Życzenia mogły być skierowane "ogólnie" do Powstańców, bądź spersonalizowane (biogramy były dostępne na: https://bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy/). Podczas lekcji historii oraz zajęć edukacyjnych w "młodszych " klasach uczniowie wypełniali otrzymane od organizatorów karty pracy. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy dokumentalne dotyczące powstania warszawskiego, a także śpiewali powstańcze piosenki. Uczniowie z klas 7 - 8 obejrzeli też film "Miasto 44". Nauczyciele korzystali również z materiałów dostępnych na portalu e-podręcznik.

 

Wspólnie z uczniami pokazaliśmy , że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich przygotowując dla nich te drobne upominki w postaci kartek. Skala prowadzonych działań pokazała nasze ogromne zaangażowanie w tę akcję. 115 wysłanych pocztówek z życzeniami na pewno sprawi radość Powstańcom Warszawskim.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x