Pin It

Dzisiaj tj. 31 października 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Łobzie dotarła informacja, że złożony wniosek na realizację inwestycji polegającej na utworzeniu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Resku, został pozytywnie rozpatrzony.

Warto dodać, że jest to jeden z czterech projektów z całej Polski zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Razem z Powiatem Łobeskim dofinansowanie otrzymają Gmina Walce, Gmina Łomazy i Powiat Łęczyński.

Całkiem niedawno, bo 4 września br. na sesji Rady Miejskiej w Resku, Renata Kulik - starosta łobeski poinformowała radnych o swoim pomyśle i zamiarze stworzenia takiego centrum w Resku.

Dlaczego w Resku?

Na terenie szpitala znajduje się budynek po oddziale dziecięcym, który spełnia wymagania i zostanie dostosowany do warunków określonych w projekcie, aby mógł służyć osobom dorosłym ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

Powiat Łobeski na realizację zadania w ramach programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne”, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 748 379,03 zł . Planowany okres realizacji zadania obejmuje lata 2020-2021.

fot. Budynek dawnego oddziału pediatrycznego na terenie szpitala w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x