Pin It

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugalii odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite oraz kata.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, a obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt trener oraz szkoleniowiec Kadry Polskiej, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów - lekarz Kadry Polskiej.

W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat z podziałem na kategorie wagowe oraz wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy. W ramach imprez towarzyszących 25 października rano przed Mistrzostwami odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34 Mistrzostwa Europy w Sieradzu - maj 2020 oraz Mistrzostwa Świata w Krakowie - listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajów otrzymają kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji oraz Serbii.
26 października wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara dla dorosłych .

Organizatorem Mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, któremu powierzono funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w 13 osobowym składzie seniorów w oparciu o fundusze Polskiego Związku Karate oraz dodatkowo uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników reprezentantów Kadry Polskiej w oparciu o fundusze klubowe - łącznie Kadra Polski liczyła około 80 zawodników. W kategorii drużynowej Polska wywalczyła pierwsze miejsce w kategoriach młodzieżowych, natomiast w kategorii senior wywalczyliśmy trzecie miejsce. W reprezentacji Polski wystartował zawodnik naszego klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko Szymon Dusza, reprezentował on nasz kraj w konkurencji kumite oraz kata.

Po wielu emocjonujących walkach w kategorii junior młodszy 14-15 lat +75KG w walce o strefę medalową ( po niezbyt szczęśliwym losowaniu) Szymon musiał uznać wyższość zawodnika z Armenii - który w końcowej fazie okazał się najlepszy w danej kategorii zdobywając tym samym złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy. Nasz zawodnik ostatecznie uplasował się na 5 miejscu w konkurencji kumite oraz 8 miejscu w konkurencji kata. Szymonowi możemy pogratulować udanego startu. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego pomimo uplasowania się poza strefą medalową jesteśmy dumni z naszego zawodnika. Po rocznej przerwie z powodu kontuzji Szymon wraca do wysokiej formy. Mistrzostwa Europy pokazały nad jakimi formami musimy popracować i gdzie popełniamy błędy. Opiekunem podczas całego wyjazdu jak i aklimatyzacji oraz sekundantem podczas zawodów naszego zawodnika był prezes klubu Dariusz Dusza. Szkoleniowcem i trenerem jest Sensei Cezary Banasiak 3 Dan. Przed nami masa pracy i przygotowania do zbliżającego się niebawem Pucharu Polski.

Składamy podziękowania dla Gminy Resko za pomoc finansową w starcie zawodnika na Mistrzostwach oraz osobom przygotowującym Szymona do startu w ostatnich miesiącach : Shihan Andrzej Drewniak, Shihan Robert Wajgelt, Sensei Beata Wajgelt, Sensei Dawid Macyszyn oraz trenerowi Sensei Cezary Banasiak 3 Dan.

Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x