Pin It

29 października 2019 w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Resku od samego rana panowała ,,świąteczna'' atmosfera. Nowo przyjęte przedszkolaki ubrane na galowo z biretami na głowach wraz z rodzicami czekały na swoje pierwsze i jakże ważne w życiu przedszkolnym wydarzenie.

Właśnie tego dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W tym roku pasowanie odbyło się na dwóch poziomach. O godzinie 9.30 w obecności Pani Marioli Słodkowskiej Inspektor ds. oświaty i ochrony zdrowia, która powitała i powiedziała kilka ciepłych słów skierowanych do dzieci i rodziców w imieniu nieobecnej Pani dyrektor, Marzanny Knap oraz Proporca Przedszkola rozpoczęła się podniosła chwila. Maluszki z grup: Pszczółki i Sówki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, dając tym samym dowód - jak już dużo potrafią. Wychowawca grupy Sówki - Pani Małgorzata Jarucka zapytała wszystkie zebrane przedszkolaki - Czy ślubują zostać prawdziwymi przedszkolakami?

Natomiast wychowawca grupy Pszczółki - Pani Iwona Danielczyk zapytała wszystkich zgromadzonych rodziców - Czy ślubują cieszyć się dzieciństwem swoich pociech? Po ślubowaniu, Pani Mariola dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka. ,,Pasuję Cię na przedszkolaka - mówiła dotykając drewnianym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Na twarzach rodziców widać było powagę i dumę, że Jego dziecko zostało prawdziwym przedszkolakiem. Po oficjalnej części uroczystości, nowo pasowane przedszkolaki z młodszych grup wraz ze swoimi rodzicami przeszły do swoich sal, gdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a także czekał na nie słodki poczęstunek.

 

Równo o godzinie 10.30 w obecności starszych kolegów i koleżanek, rodziców oraz pani Marioli, rozpoczęła się uroczystość Pasowania na starszaka, którą przeprowadziła dziewczynka z najstarszej grupy wiekowej Kłapouszki - Judyta Janczyszyn wraz z wychowawcą Panią Krystyną Kaczor. Starszaki zarówno jak maluchy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała pani Mariola. Z uśmiechem na twarzy dzieci powróciły do swoich sal na słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim pasowanym przedszkolakom i ich rodzicom!

I.Danielczyk

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x