Pin It

Dzisiaj, tj. 7 listopada 2019 r., otrzymaliśmy odpowiedź z Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie planowanego zakończenia działalności spółki lekarskiej "COR" w Resku.

Jak informowaliśmy wcześniej w okresie przejściowym, do czasu kiedy pojawi się nowy podmiot który zapewni opiekę lekarską na terenie gminy Resko, mogą pojawić się problemy z dostępem do opieki lekarskiej działających w ramach POZ.

Stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Szczecinie:

Świadczeniodawca, NZOZ w Resku, poinformował ZOW NFZ o zamiarze zamknięcia przychodni z końcem roku – obowiązek uprzedzenia Funduszu o zaprzestania udzielania świadczeń wynika z umowy.

W związku z tą zapowiedzią z inicjatywy burmistrza trwają obecnie starania, by zachować dostępność do podstawowej opieki zdrowotnej na miejscu, w Resku.

Zachodniopomorski Oddział NFZ deklaruje swój udział w planowanych rozmowach, wszelką możliwą pomoc oraz ułatwienie w sprawach formalno-prawnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co do zasady: organizacja podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) jest zadaniem własnym gminy

(gmina zapewnia odpowiednią bazę lokalowa, spełniającą wymogi dla podmiotu udzielającego świadczeń opieki zdrowotnej; zapewnia także personel z wymaganymi kwalifikacjami). NFZ zawiera umowę na podstawie złożonego przez podmiot leczniczy wniosku i finansuje udzielane przez niego świadczenia.

 

W podstawowej opiece zdrowotnej nie ma postępowań konkursowych. Uprawniony podmiot składa do Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o zawarcie umowy. Fundusz finansuje świadczenia lekarza (pielęgniarki i położnej) zgodnie z populacją deklarowaną na listach aktywnych.

Małgorzata Koszur, Rzecznik Prasowy ZOW NFZ w Szczecinie

Czekamy na dalsze informacje, dotyczące Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie gminy Resko.

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x