Pin It

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w klasach 1-3 w szkole podstawowej w Resku, jak zwykle poprzedzone były szeregiem przygotowań. W całej szkole rozbrzmiewały hymny - narodowy i szkolny. W klasach słychać było pieśni patriotyczne. ,,Przybyli ułani pod okienko” do perfekcji opanowane przez naszych najmłodszych uczniów.

Klasa 2b, zebraną z różnych źródeł wiedzę na temat Polski i jej historii, usystematyzowała w formie lapbooków. W tym całym zamieszaniu grupa uczniów, przedstawicieli klas 2 i 3, przygotowywała się do konkursu ,,Wokół Symboli Narodowych”, organizowanego przez IPN Szczecin.

To już piąta edycja konkursu, który wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. W tym roku opanowywaliśmy wiedzę o Polsce Podziemnej. Poznaliśmy postacie bohaterów tego okresu: Irenę Sendlerową, Witolda Pileckiego, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksandra Kamińskiego.

 

Oczywiście, jak wskazuje tytuł konkursu, nie zabrakło pytań dotyczących polskich symboli narodowych, a także historii powstania państwa polskiego, sąsiadów Polski i wielu symboli, które kojarzymy z konkretnymi wydarzeniami, datami. Naprawdę obszerna wiedza małych dzieci na temat historii naszej ojczyzny. I tak 7 listopada 15 dzieci przystąpiło do testu dostarczonego przez organizatora konkursu. Ci, którzy brali udział w konkursie, wykazali się dojrzałym podejściem i dużą wiedzą. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu
Renata Roszyk

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x