Pin It

Do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komisariatu Policji w Resku Pan sierż. szt. Mariusz Zając oraz Pan st. sierż. Norbert Dobrzański. Pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

W trakcie spotkania oglądaliśmy także krótkie bajki ilustrujące bezpieczne i nie bezpieczne zachowania. Dzieci otrzymały od zaproszonych gości drobne upominki. Następnie wszystkie przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe, udały się na przejście dla pieszych, gdzie wspólnie z policjantami ćwiczyli wszystkie poznane zasady. Największą jednak atrakcją okazał się radiowóz policyjny. Każdy mógł wsiąść za kierownicę, włączyć sygnały dźwiękowe oraz powiedzieć coś przez radiostację. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały zaproszonym gościom piosenką, wierszem oraz wręczyły upominek.

 

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom sierż. szt. Mariuszowi Zając oraz st. sierż. Norbertowi Dobrzańskiemu, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.
Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

M. N.

Resko24.pl/ Przedszkole Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x