Pin It

Przedstawiciele spółki "COR", wypowiedzieli umowę dzierżawy pomieszczeń od gminy Resko w budynku przy ul. Monte Cassino. Z dniem 31 grudnia br. spółka kończy świadczenia zdrowotne w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie gminy Resko. W ostatnich dniach, Rada Miejska w Resku podjęła decyzję w sprawie nowego podmiotu realizującego świadczenia zdrowotne.

Dzisiaj już wiemy, że będzie to spółka z terenu województwa mazowieckiego która prowadzi działalność w zakresie różnych świadczeń zdrowotnych, w tym POZ. W Resku ma powstać filia tej firmy, a jeden ze współwłaścicieli pochodzi z terenu gminy Resko. Działalność nowej spółki ma ruszyć z nowym rokiem, a konkretniej od 2 stycznia 2020 roku. Jak nas zapewniał w rozmowie telefonicznej przedstawiciel spółki, w tej chwili trwają prace nad przejęciem świadczeń w sposób, który przysporzyłby pacjentom jak najmniej problemów. Nowa spółka, będzie miała swoją siedzibę w obecnym budynku przychodni.

Jak ustaliliśmy, oprócz spółki z województwa mazowieckiego, swoją ofertę przedstawił szpital z Nowogardu - który prowadzi Zakład Opiekuńczo - Leczniczy na terenie dawnego szpitala w Resku oraz realizuje świadczenia w ramach POZ w Nowogardzie. Rada Miejska w Resku trzykrotnie zwoływała posiedzenie w sprawie nowego operatora, ostatecznie w głosowaniu radni wybrali ofertę spółki z województwa mazowieckiego. Sprawa była pilna, chodziło o zachowanie ciągłości świadczeń zdrowotnych na terenie gminy Resko.

Do końca roku, mieszkańcy gminy Resko nadal mogą korzystać z usług lekarzy spółki "COR" na starych zasadach. O istotnych szczegółach, będziemy informowali na bieżąco.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x