Pin It

Konkurs "Wokół Symboli Narodowych", którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, a udział w nim wzięły dzieci z klas 1-3, jak się okazało, ma swój dalszy ciąg.

Jeszcze nie znamy wyników, czekamy cierpliwie. Natomiast efektem dodatkowym tego konkursu jest duże zainteresowanie dzieci z klasy 2b zagadnieniami zawartymi w kolejnych edycjach. Idąc za tym zainteresowaniem, zorganizowaliśmy w klasie szereg lekcji, na których dzieci poznawały nie tylko symbole narodowe, ale też bohaterów narodowych, podążały śladami historii. Daje to ogromną satysfakcję, kiedy, obserwując małe dzieci, widać, jak same sięgają po publikacje na temat Ojców Niepodległości, poznają bohaterów Polski Podziemnej, Żołnierzy Wyklętych, śledzą losy niedźwiedzia Wojtka, czy Baśki Murmańskiej i jeszcze mają wiele pytań, na które chcą znać odpowiedź.

W szkole, w budynku byłego gimnazjum, zorganizowana jest wystawa na temat Ojców Niepodległości oraz patrona naszej szkoły - mjr. H. Sucharskiego. Na tej bazie dzieci klasy 2b wzięły udział w profesjonalnej lekcji historii, podczas której Pani od historii przeprowadziła warsztaty, na których dzieci zabawiły się w badaczy historii, uczyły się korzystać ze źródeł historycznych, mogły dokładnie przyjrzeć się odznaczeniom, medalom, które otrzymywali polscy bohaterowie, oglądali pamiątki, szukali informacji w dostępnej dokumentacji.

 

Podczas zajęć dzieci szukały odpowiedzi na pytania, robiły notatki, poznały oś czasu na podstawie dziejów Polski w drodze do niepodległości, robiły obliczenia. Wzbogaciły też swoją wiedzę na temat naszego patrona - mjr. H. Sucharskiego. To cenna lekcja, gdzie każdy wykazał duże zainteresowanie, a przede wszystkim wykonał wszystkie zadania. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas i bardzo ciekawą, profesjonalną lekcję historii.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x