Pin It

W czwartek, 20 listopada 2019r. ,w budynku SP Resko odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wieczorek poetycki, którego tematem przewodnim były jesienne inspiracje - w wersji polskiej i angielskiej. Popołudniowe spotkania z poezją w tle organizowane są w naszej szkole od 2013r.

Z wielką radością powróciliśmy do tych chwil z poezją: ciekawa interpretacja utworów, przeplatana muzycznymi przerywnikami, wsparta plastycznymi inspiracjami, oraz logicznymi łamigłówkami bawi, zbliża, integruje.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I-III, wraz z wychowawcami i nauczycielami, oraz zaproszeni rodzice. Przedstawiciele każdej z klas przygotowali recytacje wierszy popularnych polskich poetów, dotyczące jesieni, m.in. J. Kulmowej, W. Chotomskiej, J. Brzechwy.

 

W przerwie pomiędzy wierszami, piosenkami i zadaniami chętni uczniowie wzięli udział w anglojęzycznej dramie, wykazując się zdobytą wiedzą podczas wspólnej zabawy.
W miłej atmosferze, przy poczęstunku, w twórczej atmosferze sprzyjającej twórczej pracy szybko minął czas. Odpowiedzialna za spotkanie, p. Beata Madej zaprosiła wszystkich na kolejny wieczorek – tym razem w bożonarodzeniowej odsłonie.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x