Pin It

Po godz. 18.30 skierowano zastępy straży pożarnej do miejscowości Piaski, gm. Resko. W budynku mieszkalnym zapaliła się sadza w kominie.

Działania gaśnicze nadal trwają, w miejscu zdarzenia pracuje jeden zastęp straży pożarnej z JRG Łobez oraz dwa zastępy (w tym drabina) z OSP Resko.

Podczas sezonu grzewczego, strażacy odnotowują zdecydowanie więcej podobnych zdarzeń. Bardzo często wynika to z opieszałości właścicieli budynków i nieregularnego czyszczenia przewodów kominowych.

Proces gaszenia takiego pożaru jest długotrwały i stwarza ryzyko uszkodzenia konstrukcji komina, a co za tym idzie może zagrażać stabilności konstrukcji budynku.

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x