Pin It

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i postanowił to wykorzystać Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Nawiązując do bogatej tradycji obchodów nocy świętego Andrzeja, Oskar Strojny i Mają Bąk z 7a przygotowali piernikowe ciastka z wróżbami.
Ciastka te oblane obficie czekoladą roznosili tego dnia po korytarzach szkolnych i częstowali wszystkich napotkanych bez wyjątku i uczniów i nauczycieli i pracowników szkoły tez inni samorządowcy Klaudia Gucwa i Jakub Dąbrowski.
Forum szkoły po drugiej lekcji zamieniło się na 15 minut w miejsce gdzie świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

Martyna Jaworska przebrana za tajemniczą wróżbitkę „czytała z kart” dziewczętom z naszej szkoły spragnionym wiedzieć, jaka będzie ich przyszłość.
Bartosz Gąsiorek – jako cygański wróż, zaglądał do szklanej, magicznej kuli i za pomocą symboli ukrytych pod kubkami (pierścień, moneta, cukier, kompas, klucz, cukierek) mówił co „młode panny i panowie” spotkają na swojej drodze życia.

 

Dwa jednorożce przybyłe z Nibylandii, Martyna Jakuć i Agata Adamiak miały w posiadaniu dwa magiczne serca mówiące o imionach.
Jednorożce były oblegane szczególnie przez chłopców, którzy chcieli poznać imiona swych wybranek.
Na piątej lekcji atmosfera na forum zrobiła się już tak gęsta od „fruwających” w powietrzu czarów i wróżb, że można to było rozładować tylko przy dźwiękach muzyki.
I tu ukłon podziękowań Samorządu w stronę pani dyrektor Agaty Popielarz.

Za stołem ze sprzętem grającym usiedli zaproszeni starsi koledzy z liceum Grzesiu Niznikiewicz i Daniel Ignacenko.
I rozpoczęły się pląsy w rytm muzyki czasami nawet bardzo intensywne. Przerywane tylko do zaczerpnięcia tchu konkursami, które prowadził cygański wróżbita Bartek i jego pomocnik Adam Nowicki wspierani przez jednorożce ...
I dopiero dzwonek na przerwę po szóstej lekcji wyrwał wszystkich ze świata marzeń i fantazji i przeniósł do rzeczywistości uświadamiając, że to nie wieczór andrzejkowy ale dzień i do wieczora zostało jeszcze trochę...
I można byłoby pomyśleć, że nam się się to tylko śniło gdyby nie zdjęcia Bartka Daśko dokumentujące wszystko.

Samorząd uczniowski szkoły podstawowej w Resku dziękuje wszystkim za wspaniałą atmosferę i aktywny udział w zabawie andrzejkowej.

Marek Ilgiewicz.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x