Pin It

W dniu 11 grudnia 2019 r. w tętniącej wesołym współzawodnictwem Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Resku odbył się XII Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich.

Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu nie tylko upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych ale także promocję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu”. Gośćmi honorowymi łobeskich przyszłych mistrzów olimpijskich byli: Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć, polscy żeglarze, uczestnicy Zawodów Przyjaźni w 1984 r. – Janusz Olszewski i Ryszard Chybiński, oraz Tomasz Paciejewski – Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie.

Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców z 5 gmin: Węgorzyna, Radowa Małego, Łobza, Reska i Dobrej. Łącznie w bardzo emocjonującej rywalizacji uczestniczyło 210 dziewczynek i chłopców z klas I, II i III. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej.

 

Puchar Starosty Łobeskiego za zajęcie I miejsca drużynowo wywalczyły usportowione maluszki z gminy Resko. W skład reprezentacji gminy wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Resku oraz w Starogardzie.

Medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi w poszczególnych klasach zostali udekorowani:

klasy I – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Łobez 3 miejsce Węgorzyno,

klasy II – 1 miejsce Węgorzyno, 2 miejsce Radowo Małe, 3 miejsce Resko,

klasy III – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Radowo Małe, 3 miejsce Łobez.

Za ambitny udział w zawodach wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa z dopiskiem: „Zrobiłeś swój pierwszy krok olimpijski. Brawo! Życzymy dalszych sukcesów sportowych”. Ponadto reprezentacje otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe pamiątkowe medale oraz puchary. Organizatorzy pamiętali także o słodkich paczkach dla każdego sportowca – podarki które zostały wręczone dzieciom przez zaproszonych gości.

Resko24.pl/Tekst i zdjecia: Powiatlobeski.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x