Pin It

W niedzielę 8.12.2019r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Resku odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji 54 rocznicy powstania LKS Mewa Resko.

W zawodach wzięli udział: dzieci, młodzież i dorośli z naszego powiatu, a także zaproszeni goście z Kołobrzegu, Świdwina, Białogardu, Koszalina, Wierzbięcina, Połczyna, Szczecina, Nowogardu, Czaplinka, Stargardu, Świnoujścia, Złocieńca, Tychowa, Węgorzyna oraz Dobrej Nowogardzkiej. Turniej został rozegrany w 4 kategoriach w grach indywidualnych. Impreza miała na celu popularyzację gry w tenisa stołowego, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integrację mieszkańców. Zawody cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

Łącznie w zawodach wystartowało 80 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem grupowym, a następnie systemem pucharowym. Mecze rozgrywano do 2 zwycięskich setów, natomiast w poszczególnych setach do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron. Zawodnicy stoczyli ze sobą zaciekłe pojedynki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w każdej kategorii, ale główną uwagę przyciągały oczywiście finały, gdzie niekiedy walka toczyła się punkt za punkt. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc we wszystkich kategoriach indywidualnych otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Urząd Miejski w Resku, LKS Mewa Resko oraz sponsorów: Gmina Resko, ZUBWiT Mętlowie, Restauracja Mozaika, Piekarnia Gama, Zespół Szkół w Resku oraz ReklamaResko.pl.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju. Szczególne podziękowania dla: p. Marii i Jacka Sękowskich, p. Cezarego Mętla, p. Marcina Góra, p. Romulada Lewandowskiego, p. Romualda Tomali oraz Wojciecha Kuca. Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową już w nadchodzącym 2020 r. podczas treningów i turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Szkoły Podstawowe:

I m. Kondrat Pyra - Świdwin
II m. Szymon Plust - Kołobrzeg
III m. Łukasz Koper - Szczecin
IV m. Marcel Góra - Resko
V m. Filip Lampa - Koszalin
VI m. Cyprian Marczak - Koszalin

V Liga i Amatorzy:

I m. Karol Mętel - Resko
II m. Andrzej Krawczyk - Szczecinek
III m. Arkadiusz Kapysz - Czaplinek
IV m. Mateusz Szymczyk - Szczecin
V m. Romuald Lewandowski - Resko
VI m. Rafał Lisek - Kołobrzeg

Seniorzy:
I m. Bartosz Jemilianowicz – Wierzbięcin
II m. Damian Szczerba - Świdwin
III m. Kamil Witkowski - Wierzbięcin
IV m. Mikołaj Olejnik - Wierzbięcin
V m. Kacper Pyra - Świdwin
VI m. Wiesław Dobrzański - Stargard

Open:
I m. Bartek Jemilianowicz – Wierzbięcin
II m. Damian Szczerba - Świdwin
III m. Mikołaj Olejnik - Wierzbięcin
IV m. Konrad Pyra - Świdwin
V m. Kacper Pyra - Świdwin
VI m. Henryk Dzida - Białogard

LKS Mewa Resko

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x