Pin It

W niedzielę 8.12.2019r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Resku odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji 54 rocznicy powstania LKS Mewa Resko.

W zawodach wzięli udział: dzieci, młodzież i dorośli z naszego powiatu, a także zaproszeni goście z Kołobrzegu, Świdwina, Białogardu, Koszalina, Wierzbięcina, Połczyna, Szczecina, Nowogardu, Czaplinka, Stargardu, Świnoujścia, Złocieńca, Tychowa, Węgorzyna oraz Dobrej Nowogardzkiej. Turniej został rozegrany w 4 kategoriach w grach indywidualnych. Impreza miała na celu popularyzację gry w tenisa stołowego, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integrację mieszkańców. Zawody cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

Łącznie w zawodach wystartowało 80 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem grupowym, a następnie systemem pucharowym. Mecze rozgrywano do 2 zwycięskich setów, natomiast w poszczególnych setach do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron. Zawodnicy stoczyli ze sobą zaciekłe pojedynki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w każdej kategorii, ale główną uwagę przyciągały oczywiście finały, gdzie niekiedy walka toczyła się punkt za punkt. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc we wszystkich kategoriach indywidualnych otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Urząd Miejski w Resku, LKS Mewa Resko oraz sponsorów: Gmina Resko, ZUBWiT Mętlowie, Restauracja Mozaika, Piekarnia Gama, Zespół Szkół w Resku oraz ReklamaResko.pl.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju. Szczególne podziękowania dla: p. Marii i Jacka Sękowskich, p. Cezarego Mętla, p. Marcina Góra, p. Romulada Lewandowskiego, p. Romualda Tomali oraz Wojciecha Kuca. Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową już w nadchodzącym 2020 r. podczas treningów i turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Szkoły Podstawowe:

I m. Kondrat Pyra - Świdwin
II m. Szymon Plust - Kołobrzeg
III m. Łukasz Koper - Szczecin
IV m. Marcel Góra - Resko
V m. Filip Lampa - Koszalin
VI m. Cyprian Marczak - Koszalin

V Liga i Amatorzy:

I m. Karol Mętel - Resko
II m. Andrzej Krawczyk - Szczecinek
III m. Arkadiusz Kapysz - Czaplinek
IV m. Mateusz Szymczyk - Szczecin
V m. Romuald Lewandowski - Resko
VI m. Rafał Lisek - Kołobrzeg

Seniorzy:
I m. Bartosz Jemilianowicz – Wierzbięcin
II m. Damian Szczerba - Świdwin
III m. Kamil Witkowski - Wierzbięcin
IV m. Mikołaj Olejnik - Wierzbięcin
V m. Kacper Pyra - Świdwin
VI m. Wiesław Dobrzański - Stargard

Open:
I m. Bartek Jemilianowicz – Wierzbięcin
II m. Damian Szczerba - Świdwin
III m. Mikołaj Olejnik - Wierzbięcin
IV m. Konrad Pyra - Świdwin
V m. Kacper Pyra - Świdwin
VI m. Henryk Dzida - Białogard

LKS Mewa Resko

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x