Pin It

Dziś, 14 grudnia 2019 r. na DW 152 Resko - Starogard, nawierzchnia drogi została zanieczyszczona nieznaną substancją ropopochodną. Do usunięcia zagrożenia zadysponowano straż pożarną.

Tłusta plama rozciągała się od ul. Chopina w Resku, przez Prusim, aż do okolic parkingu leśnego - jadąc w kierunku Starogardu, gm. Resko. Nie wiadomo skąd pochodzi zanieczyszczenie.

Nie trudno sobie wyobrazić, co mogło się wydarzyć. Przyczepność na drodze, zwłaszcza na zakrętach była bardzo ograniczona, przejeżdżające auta w każdej chwili mogły wpaść w poślizg.

Około godz. 13 rozpoczęto mozolne usuwanie tłustej substancji ropopochodnej z drogi. Działania straży pożarnej polegały na rozsypaniu sorbentu oraz jego późniejszym uprzątnięciu, początkowo akcja była prowadzona głównie na zakrętach. W akcji uczestniczyły zastępy straży z JRG Łobez i OSP Resko. Na kilku odcinkach drogi ruch kołowy odbywał się wahadłowo.

 

Ostatecznie w miejscu zdarzenia pojawiła się firma, która na zlecenie zarządcy drogi usuwa tego typu zagrożenia. Straż pożarna zakończyła swoje działania około godz. 15.30.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

edwef
+2 # edwef 2019-12-14 16:31
Przecież jakby coś się stało to zawsze jest szablonowe wytłumaczenie: "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze"
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x