Pin It

Delikatne, zwiewne, romantyczne, przywodzące na myśl podmuchy letniego wiatru. Takie zasłony nie wszędzie można powiesić. Podpowiadamy, gdzie sprawdzą się delikatne zasłony.

Delikatne zasłony – wybierz, gdy chcesz wizualnie powiększyć salon

Lekkie zasłony, poruszające się nawet przy minimalnym wietrze, wnoszą do pomieszczenia ożywczą świeżość i wizualnie je powiększają. Są dobrym wyborem we wnętrzach niedużych i słabo doświetlonych, na przykład w tych, których okna wychodzą na północ.

Jeśli okno wychodzi na ulicę lub sąsiedni dom, a chcemy zapewnić sobie odrobinę prywatności, można powiesić lekkie zasłony z woalu, które są nieprzezroczyste, a mimo to dobrze przepuszczają światło słoneczne. Nie mają właściwości zaciemniających, więc raczej nie sprawdzą się w sypialni, której okna wychodzą na wschód lub południe, ale już w salonie sprawdzą się idealnie.

Wnętrza w stylu boho – powiew romantyzmu także w oknach

Boho to styl wywodzący się wprost ze środowiska francuskiej bohemy, która narodziła się wśród tamtejszej cyganerii. Pierwotnie był to bardzo kolorowy styl, nawiązujący do artystycznego nieładu i pozostawiający dużą swobodę dekoratorowi wnętrza. Współczesne boho nadal czerpie garściami z pierwotnych założeń, jednak inspiruje się bieżącą modą, stąd ostatnio bardzo dużo wnętrz boho urządzanych jest w bieli i kolorach natury. Co nie znaczy, że nie można urządzić takiego wnętrza w żywych, jaskrawych kolorach.

 

Boho lubi powłóczyste tkaniny, frędzle, fantazyjne dodatki. Zwiewne, delikatne zasłony będą ukoronowaniem stylu, jego wizytówką i kropką nad i. Dla lepszego efektu można obszyć je frędzlami, powiesić na szelkach lub przelotkach, przewiązać taśmami.

 Wnętrza w stylu skandynawskim – lekkość na co dzień

Styl skandynawski zakłada duży minimalizm w urządzaniu wnętrz. Jest wizualnie bardzo lekki, oszczędny, ale przy tym klasycznie elegancki. Korzenie stylu sięgają oczywiście do Skandynawii i zakładają, że dom powinien mieć duże okna, białe ściany, drewniane wykończenia. Dziś nie jest to sztywną regułą, jednak nie da się ukryć, że styl skandynawski preferuje jasne kolory, lekkie meble i dobrze doświetlone wnętrza. W takich domach nie może zabraknąć delikatnych zasłon. Na tle białych ścian dobrze zaprezentują się zasłony w kolorze beżu lub ciepłej szarości. Dobrym wyborem będą także zasłony w szerokie pasy.

Wnętrza w stylu glamour

Styl glamour kojarzony jest raczej z ciemnymi kolorami, ciężkimi zasłonami i takimiż meblami. Jednak współczesne budownictwo nie zawsze wychodzi naprzeciw takim projektom. W małych wnętrzach trzeba zrezygnować z ciężkich mebli na rzecz oszklonych stołów i etażerek, jasnych lekkich komód i wąskich szaf. Tym samym delikatne zasłony znajdą dla siebie miejsce także w tym stylu. Warunek jest jeden – muszą być uszyte z połyskliwej tkaniny. Wszak to glamour – styl, który lubi błyszczeć.

Delikatne zasłony do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym raczej nie wiesza się ciężkich grubych zasłon, choćby dlatego, że mogłyby pochłaniać zapachy. To idealne miejsce właśnie dla lekkich, delikatnych zasłon. Tu najlepszym wyborem będzie bawełna, łatwa w utrzymaniu czystości, zachowująca kolor i kształt nawet po wielu praniach.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x