Pin It

Przebudowa oraz rozbudowa ulicy Parkowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przy zejściu do rz. Rega, to kolejny projekt z dofinansowaniem realizowany przez gminę Resko.

Jak już wcześniej informowaliśmy, realizacja tego projektu została podzielona na dwa etapy. Właśnie teraz drugi etap prac przy ul. Parkowej zbliża się ku końcowi. W zakres tych prac wchodzi wykonanie robót drogowych, ułożenie chodników, montaż elementów małej architektury oraz montaż automatycznej toalety. Już dzisiaj widzimy, że to miejsce zyskało na swojej atrakcyjności. Zejście do rzeki Regi, zwłaszcza w okresie letnim, jest oblegane przez miłośników spływów kajakowych.

Gmina Resko otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości: 499.914,00 złcałość będzie kosztowała 1.151.501, 20 zł. Projekt jest współfinansowany w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. Wykonawcą prac jest firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska.

Termin realizacji tego projektu upływa 30 kwietnia 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że tę inwestycję uda się zakończyć przed terminem, najprawdopodobniej już w styczniu.

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x