Pin It

W piątek (27.12) w godzinach wieczornych, jadący samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg.

Jak wynika z pierwszych informacji, do zdarzenia doszło po godz. 23 na ul. Kołobrzeskiej w Resku. Kierujący osobowym Audi, zaczął się szybko oddalać w kierunku Modlimowa. Policjanci przez kilka kilometrów, prowadzili pościg za uciekinierem. Na zakręcie za Łabuniem Wielkim, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i przedachował. Samochód zatrzymał się na boku poza drogą, wcześniej uderzył w jedno z drzew.

Kierowca był zakleszczony w pojeździe, straż pożarna musiała użyć sprzętu do rozcinania karoserii. Wszystko wskazuje na to, że ten około 40 - letni mężczyzna podróżował sam, był przytomny. Po zaopatrzeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, został przetransportowany do SOR-u w Gryficach.

Około godz. 0.20, policja jeszcze prowadziła oględziny miejsca zdarzenia, w związku z tym nadal można natknąć się na utrudnienia na tym odcinku drogi.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze, zastępy straży pożarnej z OSP Resko, JRG Łobez, Policja oraz ZRM z Gryfic. Nie wiemy dlaczego kierowca zaczął uciekać, nadal zbieramy informacje dotyczące tego zdarzenia.

Aktualizacja 28.12.2019 r.

- Obrażenia mężczyzny okazały się powierzchowne,  po zbadaniu został on wypisany ze szpitala i zatrzymany w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Łobzie. Ten 37-letni mężczyzna, mieszkaniec Nowogardu, nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz ma dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, całość sprawy nadzoruje prokurator - poinformowała nas Arleta Szwacińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Mężczyzna i tak trafiłby do aresztu, dodatkowo musi on odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Arkadiusz
+7 # Arkadiusz 2019-12-28 08:46
Jestem pod coraz większym wrażeniem jakości pracy policji. Czarne audi stawało na parkingu, lub zatoce ul. Kolobrzeskiej dość często, a po chwili podjezdzaly inne auta...

Ucieczka mówi sama za siebie.

Brawa dla policji raz jeszcze.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x