Pin It

21 grudnia 2019r. po raz kolejny odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy na Rynku w Resku, w tym roku po raz pierwszy połączony z Gminną Wigilią. Centrum Kultury tradycyjnie zorganizowało konkurs o tematyce bożonarodzeniowej dla dorosłych mieszkańców Gminy: na najsmaczniejszą potrawę wigilijną, na najsmaczniejszy wypiek bożonarodzeniowy oraz najpiękniejszy stroik wykonany w formie choinki.

Komisja w pięcioosobowym składzie: Danuta Mielcarek – Sekretarz Gminy, Jan Czaban-Przewodniczący Rady Miasta i Gminy, Jolanta Furman – dyrektor Centrum Kultury, Alicja Tichanów – z-ca dyrektora Centrum Kultury oraz Sylwia Grabowska – instruktor artystyczny w Centrum Kultury wyłoniła zwycięzców i wyróżniła najciekawsze prace:
Najsmaczniejszą potrawę wigilijną wykonało Stowarzyszenie „Nasza Pasja” z Reska, następną Stowarzyszenie „Nasz Świat” z Prusimia, a kolejną Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy. Wyróżnienia otrzymało również Stowarzyszenie „Łosośniczanki”.

 

W konkursie na najsmaczniejszy wypiek bożonarodzeniowy pierwszą nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, drugą Stowarzyszenie Przyjaciół Kubusia Puchatka, a trzecią pani Wiesława Stelmach. Wyróżniono również wypieki Stowarzyszenia „Nasz Świat” z Prusimia i Stowarzyszenia „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny.
Najpiękniejszą choinkę (stroik) wykonały kolejno pani Anna Grymuza, pani Katarzyna Jacewicz i pani Kamila Peczkis-Czechowska. Wyróżniono stroiki Stowarzyszenia „Nasz Świat” z Prusimia, Stowarzyszenia „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursach i gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.
(at)

Resko24.pl, Centrum Kultury w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x