Pin It

21 grudnia 2019r. po raz kolejny odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy na Rynku w Resku, w tym roku po raz pierwszy połączony z Gminną Wigilią. Centrum Kultury tradycyjnie zorganizowało konkurs o tematyce bożonarodzeniowej dla dorosłych mieszkańców Gminy: na najsmaczniejszą potrawę wigilijną, na najsmaczniejszy wypiek bożonarodzeniowy oraz najpiękniejszy stroik wykonany w formie choinki.

Komisja w pięcioosobowym składzie: Danuta Mielcarek – Sekretarz Gminy, Jan Czaban-Przewodniczący Rady Miasta i Gminy, Jolanta Furman – dyrektor Centrum Kultury, Alicja Tichanów – z-ca dyrektora Centrum Kultury oraz Sylwia Grabowska – instruktor artystyczny w Centrum Kultury wyłoniła zwycięzców i wyróżniła najciekawsze prace:
Najsmaczniejszą potrawę wigilijną wykonało Stowarzyszenie „Nasza Pasja” z Reska, następną Stowarzyszenie „Nasz Świat” z Prusimia, a kolejną Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy. Wyróżnienia otrzymało również Stowarzyszenie „Łosośniczanki”.

 

W konkursie na najsmaczniejszy wypiek bożonarodzeniowy pierwszą nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, drugą Stowarzyszenie Przyjaciół Kubusia Puchatka, a trzecią pani Wiesława Stelmach. Wyróżniono również wypieki Stowarzyszenia „Nasz Świat” z Prusimia i Stowarzyszenia „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny.
Najpiękniejszą choinkę (stroik) wykonały kolejno pani Anna Grymuza, pani Katarzyna Jacewicz i pani Kamila Peczkis-Czechowska. Wyróżniono stroiki Stowarzyszenia „Nasz Świat” z Prusimia, Stowarzyszenia „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursach i gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.
(at)

Resko24.pl, Centrum Kultury w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x