Pin It

Dzisiaj po raz 28. odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - także w Resku. Wolontariusze już od godz. 9.00 na ulicach miasta, zbierali pieniądze do puszek, które znosili do sztabu mieszczącego się w Centrum Kultury w Resku.

W całej Polsce i w kilkunastu krajach za granicą, w niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dzisiaj, w czasie występów w Centrum Kultury, jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy zajęć gry na bębnach w programie "W krainie bębnów afrykańskich". Swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku oraz z oddziału przedszkolnego w Starogardzie. Podczas dzisiejszego dnia nie zabrakło popisów młodych artystów z terenu całej gminy Resko. Dalsze występy zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Resku w programie “Co namalował na szybie Czarodziej Mróz”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, aktorzy z koła teatralnego Centrum Kultury Resko, zespół SKAN z DPS w Resku oraz zespół z Rusinowa w programie  "Dąbrowiacy na wesoło”. Podczas występów nie zabrakło również naszych lokalnych instrumentalistów, miłośników Zumby oraz grupy tanecznej Moose.


W Resku, podobnie jak w innych miastach, padł kolejny rekord! Uzbierano dokładnie 29.252,16 zł złotych, w ubiegłym roku była to kwota 19.926,77 zł.


W międzyczasie prowadzono licytacje WOŚP-owych fantów, wolontariusze przez cały dzieńj z pełnym zaangażowaniem kwestowali na ulicach Reska. Wieczorem na scenie w Centrum Kultury w Resku wystąpiła kapela punk rockowa OFFENSYWA.

Tradycyjnym podsumowaniem finału w Resku było światełko do nieba.

Występ Przedszkolaków ze Starogardu:

Relacja filmowa Resko24.pl:

Fotorelacja Centrum Kultury w Resku:

Fotorelacja Resko24.pl:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x