Pin It

W piątek, 10 stycznia 2020 r. poznaliśmy wyniki jesiennego naboru w Programie Społecznik na inicjatywy w ramach I filaru – Mikrodotacje i II filaru. Takie dotacje otrzymały również stowarzyszenia działające na trenie gminy Resko.

Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (o zasięgu regionalnym i powiatowym), które będą realizowane na terenie województwa zachodniopomorskie w terminie 1 lutego – 31 lipca 2020 r. Łącznie w jesiennym naborze w obu filarach złożono 1175 wniosków.

W sumie dofinansowanie otrzymały cztery stowarzyszenia działające na terenie gminy Resko. Stowarzyszenie "Nasze miejsce na ziemi" działające w Ługowinie, otrzymało 4000 zł dotacji na organizację dużej imprezy sportowo - integracyjnej pod hasłem "Bądź fit razem ze mną".

 

 

Kolejne 4000 zł trafiło do stowarzyszenia "Nasz zakątek" działającego w Starej Dobrzycy. Dotacja ma zasilić cyklicznie organizowaną imprezę "Gertrudy - wspólny mianownik pokoleń", dodatkowo z tej kwoty ma zostać zakupiony drobny sprzęt na potrzeby stowarzyszenia.

W czerwcu br. będziemy mogli uczestniczyć w festynie "Zabawa łączy pokolenia - bądźmy razem w małej ojczyźnie" w Starogardzie. Impreza ta jest organizowana przez pracowników szkoły i mieszkańców Starogardu. Działania te mają na celu aktywizację i integrację społeczności wsi oraz propagowanie spędzania wolnego czasu z rodziną. Stowarzyszenie "Wspólna sprawa" ze Starogardu, otrzymało na ten cel 3603 zł dotacji z "Programu Społecznik".

Tegoroczna edycja "Potyczek przedszkolaków" organizowana w Resku, również odbędzie się z finansowym wsparciem. Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku otrzymało na ten cel dotację w wysokości 4000 zł.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x