Pin It

Uczniowie Zespołu Szkół w Resku, jak co roku brali udział w ogólnoświatowej akcji pt. „Maraton pisania listów”, organizowanej przez Amnesty International. W tym roku przedstawiono 10 przykładów, w których zostały naruszone prawa człowieka.

Na forum szkoły pojawiła się gazetka, na której można było znaleźć niezbędne informacje, dotyczące poszkodowanych osób. Nasza szkoła nie była obojętna na krzywdę ludzką, uczniowie pisali listy. Udział w akcji nie miał ograniczeń wiekowych, dlatego można było spotkać się z listami pisanymi przez dzieci z klas IV jak przez młodzież z klas ponadpodstawowych.

Celem akcji było zapobieganie naruszeniom praw człowieka, poprzez pokojowe akcje obywatelskie- od pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, po realną pomoc finansową.

Uczniowie w sumie napisali ponad 317 listów, które zostały przesłane do odpowiednich Ambasad. Dziękuję za zaangażowanie uczniom, rodzicom, nauczycielom Zespołu Szkół oraz Burmistrzowi Reska. Mam nadzieję, że w przyszłym roku akcja odniesie jeszcze większy sukces.

Paulina Minko

Resko24.pl/ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x