Pin It

Od kilku dni otrzymujemy ostrzeżenia o silnym wietrze, wszystko za sprawą zbliżającego się orkanu Sabina. Dosłownie kilka chwil temu, straż pożarna zakończyła działania w Starogardzie, gm. Resko.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) publikuje komunikaty o silnym wietrze:

IMGW-PIB Szczecin OSTRZEGA: silny wiatr/2 zachodniopomorskie (wszystkie powiaty) od godz. 17:00 dnia 09.02.2020 do godz. 22:00 dnia 10.02.2020

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie woj. zachodniopomorskiego silnego wiatru. Ważność – od godz. 17:00 dnia 09.02.2020 do godz. 22:00 dnia 10.02.2020 Przebieg – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie.

Stopień zagrożenia – 2 w skali 3-stopniowej.

 

Wiatr coraz bardziej przybiera na sile. W Starogardzie strażacy z PSP Łobez i OSP Resko zabezpieczali kabel zasilający pomieszczenia gospodarcze.

Jedna z podpór podtrzymujących kabel została przewrócona przez wiatr. Nisko zwisający kabel stwarzał miejscowe zagrożenie. 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x