Pin It

Od wczoraj zastępy straży pożarnej z całego regionu miały pełne ręce roboty. Cały wieczór oraz w nocy strażacy usuwali drzewa oraz konary drzew zalegające na drogach. 

Na terenie gminy Resko takie interwencje miały miejsce w okolicach Lubienia Dolnego, pomiędzy Smólskiem i Miłogoszczą oraz w Łagiewnikach. W Lubieniu Dolnym konar drzewa spadł na auto i wybił w nim szybę.

Pogotowie Energetyczne nadal usuwa skutki wichury

Pomiędzy Reskiem, a Gardzinem w terenie leśnym, wiatr przewrócił kilka słupów energetycznych. Do teraz nie udało się jeszcze naprawić tej linii energetycznej. Dosłownie przed chwilą operator ENEA uruchomił agregat o mocy 150 KW w miejscowości Stara Dobrzyca i awaryjnie przywrócił dostawy energii elektrycznej. Wcześniej podobny agregat ustawiono w Gardzinie. Dzięki temu tymczasowemu rozwiązaniu udało się uruchomić hydrofornie i wznowić dostawy wody. Jeszcze jeden agregat ma zostać uruchomiony w Iglicach.

Nadal bez prądu pozostają mieszkańcy Orzeszkowa i Stołążka.

 

fot. Zerwane linie energetyczne w Starej Dobrzycy

fot. Agregat prądotwórczy w Starej Dobrzycy podłaczony dzisiaj (10.02) około godz. 19.30

fot. Łagiewniki, o godz. 4.00 OSP Resko usuwa drzewo z drogi

 

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x