Pin It

Od wczoraj zastępy straży pożarnej z całego regionu miały pełne ręce roboty. Cały wieczór oraz w nocy strażacy usuwali drzewa oraz konary drzew zalegające na drogach. 

Na terenie gminy Resko takie interwencje miały miejsce w okolicach Lubienia Dolnego, pomiędzy Smólskiem i Miłogoszczą oraz w Łagiewnikach. W Lubieniu Dolnym konar drzewa spadł na auto i wybił w nim szybę.

Pogotowie Energetyczne nadal usuwa skutki wichury

Pomiędzy Reskiem, a Gardzinem w terenie leśnym, wiatr przewrócił kilka słupów energetycznych. Do teraz nie udało się jeszcze naprawić tej linii energetycznej. Dosłownie przed chwilą operator ENEA uruchomił agregat o mocy 150 KW w miejscowości Stara Dobrzyca i awaryjnie przywrócił dostawy energii elektrycznej. Wcześniej podobny agregat ustawiono w Gardzinie. Dzięki temu tymczasowemu rozwiązaniu udało się uruchomić hydrofornie i wznowić dostawy wody. Jeszcze jeden agregat ma zostać uruchomiony w Iglicach.

Nadal bez prądu pozostają mieszkańcy Orzeszkowa i Stołążka.

 

fot. Zerwane linie energetyczne w Starej Dobrzycy

fot. Agregat prądotwórczy w Starej Dobrzycy podłaczony dzisiaj (10.02) około godz. 19.30

fot. Łagiewniki, o godz. 4.00 OSP Resko usuwa drzewo z drogi

 

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x