Pin It

Mieszkańcy się skarżą, gmina sukcesywnie usuwa odpady z dzikich wysypisk, a problem wciąż powraca.

Nie pomagają prośby o nie wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nie wyznaczonych. Nie pomagają tłumaczenia, że mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Zielonej 2 w Resku (teren oczyszczalni ścieków).

Ta sytuacja skłoniła gminę do wprowadzenia monitoringu w miejscach, w których są dzikie wysypiska. To powinno skłonić ludzi do prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

– W niektórych miejscowościach problem jest bardziej nasilony, a w niektórych mniej a są również takie gdzie problem jest incydentalny. Systematycznie usuwamy śmieci z tych miejsc. Jednak, w krótkim czasie na ich miejscu pojawiają się nowe odpady. Stąd pomysł na monitoring - mówi Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska. 

Komunikat gminy Resko

W miejscowości Policko, na obszarze leśnym po raz kolejny powstało dzikie wysypisko. Już wcześniej teren ten był zaśmiecany. Nie pomagają prośby o nie wyrzucanie odpadów w miejscach do tego niewyznaczonych. W związku z tym informuję, że został zamieszczony tam kolejny monitoring wizyjny w miejscu ich nielegalnego wywożenia. Zamontowane kamery służą do monitorowania wybranego obszaru i wykrywania osób, które nielegalnie wyrzucają tam odpady. Monitoring działa całą dobę! Ten teren oraz inne obszary jsą na bieżąco kontrolowane. Mamy nadzieję, że skłoni to do prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński

W listopadzie 2019 roku, otrzymaliśmy sygnał i zdjęcia z dzikiego wysypiska za ul. Stodólną:

- Jak widać na załączonych zdjęciach w to miejsce wywożone jest dosłownie wszystko : gruz budowlany, meble, materace, plastiki samochodowe ,opony ,armatury, resztki sprzętów RTV, kosiarki i dużo, dużo innych śmieci. Dziwi tylko, że ludzie wywożący tam te śmieci, mając transport, nie wywiozą tego na PSZOK znajdujący się przy oczyszczalni ścieków - też bezpłatnie. Na wsiach raz do roku jest organizowany wywóz materiałów wielkogabarytowych, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem - relacjonowała Czytelniczka Resko24.pl

Poniżej zdjęcia z dzikiego wysypiska:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x