Pin It

Ruszyły już prace związane z gruntownym remontem ul. Jedności Narodowej w Resku. Jest to już druga inwestycja drogowa, realizowana w ostatnim czasie przez Starostwo Powiatowe na terenie Reska. 

Kilkanaście dni wcześniej rozpoczęły się prace przy wiadukcie na ul. Kołobrzeskiej, teraz rozpoczęto remont ul. Jedności Narodowej. W okolicach mostu wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną. Dzisiaj frezowano starą nawierzchnię asfaltową.

W zakres prac wchodzi gruntowny remont drogi, czyli wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej, przebudowy chodników i miejsc parkingowych. Remont dotyczy fragmentu ul. Jedności Narodowej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do mostu.

Zgodnie z dokumentacją projektową na chodnikach wykorzystana zostanie kostka granitowa szara, cięta, płomieniowana o wymiarach 10x10x10 cm, na parkingach, zjazdach i skrzyżowaniach ułożona zostanie kostka granitowa szara łupana 17/19 lub zbliżonych, natomiast na zjazdach i skrzyżowaniach w miejscach przejść dla pieszych – kostka granitowa szara i czarna, cięta, płomieniowana o wymiarach 10x20 cm. Całość swoim wyglądem ma nawiązywać do materiałów i rodzaju nawierzchni zastosowanej na rynku miejskim.

- Termin zakończenia prac jest zaplanowany na koniec maja 2020 roku. Inwestycja niestety nie miała szczęścia do wyłonienia  wykonawcy, przetarg był ogłaszany trzykrotnie. Uzyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości około 800 tys. złotych. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie około 2.300.000,00 zł. Cieszymy się, ze w końcu ruszyliśmy z tą inwestycją, bo czekaliśmy na to ponad trzy lata. Oczywiście przepraszamy mieszkańców za powstałe utrudnienia, ale staramy się aby były one uciążliwe w jak najmniejszym zakresie - powiedział Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

Wymiana instalacji deszczowej

- Obecny remont drogi to okazja do wymiany starej instalacji deszczowej. Instalacja przebiega w ciągu remontowanej drogi, dlatego taką modernizację trzeba wykonać na tym etapie prac. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę Resko około 200 tys. złotych - powiedział Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Wykonawcą prac jest firma PPHU "POL-MAR" Marek Niedźwiedzki z Łobza, a inwestorem Starostwo Powiatowe w Łobzie.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

genowefa
+5 # genowefa 2020-02-27 14:25
Drogi do okolicznych wiosek byście zrobili, żeby ludziom lżej było do pracy dojeżdżać a nie w to resko tylko kase pchacie. Ewidentnie potrzebna jest zmiana burmistrza. ten zbyt długo cieszy się ciepłym stołkiem.
Zgłoś administratorowi
Kierowca Busa
0 # Kierowca Busa 2020-02-27 19:58
Gieniu... To droga powiatowa. Zapytaj Panią Kulik czemu ta droga zamiast tej do Iglic, lub Dobrzycy.
Zgłoś administratorowi
Kaśka
-2 # Kaśka 2020-02-27 20:22
ad.Kierowca Busa
Brawo TY !!!!
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x