Pin It

Dziś w budynku szpitalnym w Resku, odbyło się uroczyste otwarcie pracowni RTG i USG. Poradnie udało się odtworzyć dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Łobzie oraz gminy Resko.

Pełna nazwa właśnie zrealizowanego zadania inwestycyjnego brzmi: "Remont, odtworzenie i uruchomienie usług pracowni radiologicznej w budynku szpitalnym wchodzącym w skład dzierżawionej nieruchomości w Resku oraz zakup sprzętu medycznego w postaci cyfrowego aparatu RTG oraz USG" celem świadczenia usług medycznych wyłącznie w budynku szpitalnym wchodzącym w skład dzierżawionej nieruchomości w Resku.

Zgodnie z podpisanymi umowami dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie zostały przekazane dotacje na realizację powyższych zadań.

Powiat Łobeski przekazał środki finansowe w wysokości 350 000 zł oraz Gmina Resko przekazała kwotę 400 000 zł.

W uroczystym otwarciu pracowni RTG oraz USG wzięli udział Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie, Radni Rady Powiatu w Łobzie, Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska, Jan Czaban Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Resku, wykonawca realizujący prace w budynku szpitalnym, a także Kazimierz Lembas Dyrektor Szpitala w Nowogardzie oraz zaproszeni goście.

Mamy nadzieję, że przekazanie do użytku nowej pracowni pozytywnie wpłynie na rozwój usług medycznych oraz przyczyni się do poprawy dostępu do diagnostyki.

 

Resko24.pl, foto: Starostwo Powiatowe w Łobzie

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ela
+15 # Ela 2020-02-29 11:05
O i jest praca dla synowej ;)
Ha ha ha
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
-8 # Kierowca busa 2020-02-29 15:00
Ela - czyją matką zatem jesteś?
Zgłoś administratorowi
Ela
+5 # Ela 2020-03-01 18:27
Twoją ;-)
Zgłoś administratorowi
Ja
+5 # Ja 2020-03-02 20:28
Rtg i usg jest, tylko pytanie: po co?
Ze zdjęciem i tak trzeba jechać do Gryfic.
Szkoda, że decydenci nie walczyli tak o szpital, jak o te pracownie.
Zgłoś administratorowi
lidia
-2 # lidia 2020-03-07 17:34
do P. Ja; przecież pani starosta w kampanii wyborczej obiecała ponowne uruchomienie szpitala. Życzę powodzenia. A mieszkańcom zastanowienia w kolejnych wyborach. Robić sobie zdjęcia pod publikę jest łatwo, przypisywać cudze projekty sobie ,też, ale pracować i współpracować to już większy wysiłek.
Zgłoś administratorowi
Maria
0 # Maria 2020-06-02 12:54
Nadal nie działa ani rentgen ani usg, jak było obiecane. Tylko wstążki poprzecinali a żeby się diagnozować to nadal trzeba jeździć poza miasto. Dziękujemy bardzo za takie dbanie o mieszkańców gminy Resko.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x