Pin It

Dziś w budynku szpitalnym w Resku, odbyło się uroczyste otwarcie pracowni RTG i USG. Poradnie udało się odtworzyć dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Łobzie oraz gminy Resko.

Pełna nazwa właśnie zrealizowanego zadania inwestycyjnego brzmi: "Remont, odtworzenie i uruchomienie usług pracowni radiologicznej w budynku szpitalnym wchodzącym w skład dzierżawionej nieruchomości w Resku oraz zakup sprzętu medycznego w postaci cyfrowego aparatu RTG oraz USG" celem świadczenia usług medycznych wyłącznie w budynku szpitalnym wchodzącym w skład dzierżawionej nieruchomości w Resku.

Zgodnie z podpisanymi umowami dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie zostały przekazane dotacje na realizację powyższych zadań.

Powiat Łobeski przekazał środki finansowe w wysokości 350 000 zł oraz Gmina Resko przekazała kwotę 400 000 zł.

W uroczystym otwarciu pracowni RTG oraz USG wzięli udział Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie, Radni Rady Powiatu w Łobzie, Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska, Jan Czaban Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Resku, wykonawca realizujący prace w budynku szpitalnym, a także Kazimierz Lembas Dyrektor Szpitala w Nowogardzie oraz zaproszeni goście.

Mamy nadzieję, że przekazanie do użytku nowej pracowni pozytywnie wpłynie na rozwój usług medycznych oraz przyczyni się do poprawy dostępu do diagnostyki.

 

Resko24.pl, foto: Starostwo Powiatowe w Łobzie

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ela
+14 # Ela 2020-02-29 11:05
O i jest praca dla synowej ;)
Ha ha ha
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
-7 # Kierowca busa 2020-02-29 15:00
Ela - czyją matką zatem jesteś?
Zgłoś administratorowi
Ela
+4 # Ela 2020-03-01 18:27
Twoją ;-)
Zgłoś administratorowi
Ja
+6 # Ja 2020-03-02 20:28
Rtg i usg jest, tylko pytanie: po co?
Ze zdjęciem i tak trzeba jechać do Gryfic.
Szkoda, że decydenci nie walczyli tak o szpital, jak o te pracownie.
Zgłoś administratorowi
lidia
-1 # lidia 2020-03-07 17:34
do P. Ja; przecież pani starosta w kampanii wyborczej obiecała ponowne uruchomienie szpitala. Życzę powodzenia. A mieszkańcom zastanowienia w kolejnych wyborach. Robić sobie zdjęcia pod publikę jest łatwo, przypisywać cudze projekty sobie ,też, ale pracować i współpracować to już większy wysiłek.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x