Pin It

Serdeczne zapraszamy mieszkańców Gminy Resko na uroczyste obchody 75. rocznicy zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej.  Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00 przemarszem z Rynku na cmentarz przed kwaterę wojenną żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o podjętej akcji uhonorowania wstęgą biało – czerwoną grobów Kombatantów i Weteranów pochowanych na cmentarzach komunalnych w Resku i Starogardzie. Inicjatywę podjęła pani Aniela Muszyńska, która na podstawie dokumentacji Koła Kombatantów i Weteranów oraz Byłych Więźniów Politycznych istniejącego od 1983 r. oddziału w Resku, stworzyła listę wszystkich osób będących członkami organizacji i posiadających status Kombatanta lub Weterana.

Chcielibyśmy podziękować nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Resku, uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie oraz paniom z Klubu Ka – 60, którzy aktywnie włączyli się w akcję oddania hołdu wszystkim Kombatantom i Weteranom.

Poprzez portal Resko24.pl podaliśmy również Państwu informacje o przekazywanie wszelkich danych o osobach, które nie widnieją na liście wywieszonej przed Urzędem Miejskim. Informujemy, iż po potwierdzeniu statusu Kombatanta lub Weterana lista zostanie uzupełniona o brakujące nazwiska.

Ewa Kurzyk

STAROGARD

RESKO

Zapraszany na jutrzejsze obchody:

Resko24.pl, fot. Resko24.pl i SP Satrogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x