Pin It

DZIECKO JEST KSIĘGĄ, KTÓRĄ POWINNIŚMY CZYTAĆ I W KTÓREJ POWINNIŚMY PISAĆ

Peter Rossege

 

Głośne czytanie, to nie wynalazek. Jest proste, nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jest drogą do wiedzy i wykształcenia. Buduje więź zaufania i stwarza możliwości pytań i rozmowy.

Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta, czują się wtedy ważne, kochane i mądrzejsze. Spełniając oczekiwania dzieci , wprowadzając je w świat bajek, w dniu 27 lutego 2020, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, grupy: Pszczółki, Króliczki i Sówki, miały zaszczyt gościć, emerytowanego pedagoga, wicedyrektora szkół oraz obecną przewodniczącą Klubu " Ka - 60", Panią Wandę Dranczewską. Zaproszony gość z wielkim sercem i literackim kunsztem, wprowadził swoich słuchaczy w świat Kubusia Puchatka.

Dzieci po wystąpieniu Pani Wandy, okazały spontaniczną wdzięczność i zaprosiły Ją do wspólnej zabawy. Nasz gość, wzruszony wielkimi serduszkami, małych dzieci, obdarował je łakociami.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły pamiątkowy dyplom, kwiatki oraz zaśpiewały: Pani Wanda fajna jest. Fajna, fajna, fajna jest. Dziękujemy pięknie za spotkanie i rozbudzanie wyobraźni poprzez czytelnictwo, pośród przedszkolaków oraz za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy...

Iwona Danielczyk Natalia Jeżyk-Dziuba

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Przedszkole Miejskie w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x