Pin It

DZIECKO JEST KSIĘGĄ, KTÓRĄ POWINNIŚMY CZYTAĆ I W KTÓREJ POWINNIŚMY PISAĆ

Peter Rossege

 

Głośne czytanie, to nie wynalazek. Jest proste, nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jest drogą do wiedzy i wykształcenia. Buduje więź zaufania i stwarza możliwości pytań i rozmowy.

Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta, czują się wtedy ważne, kochane i mądrzejsze. Spełniając oczekiwania dzieci , wprowadzając je w świat bajek, w dniu 27 lutego 2020, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, grupy: Pszczółki, Króliczki i Sówki, miały zaszczyt gościć, emerytowanego pedagoga, wicedyrektora szkół oraz obecną przewodniczącą Klubu " Ka - 60", Panią Wandę Dranczewską. Zaproszony gość z wielkim sercem i literackim kunsztem, wprowadził swoich słuchaczy w świat Kubusia Puchatka.

Dzieci po wystąpieniu Pani Wandy, okazały spontaniczną wdzięczność i zaprosiły Ją do wspólnej zabawy. Nasz gość, wzruszony wielkimi serduszkami, małych dzieci, obdarował je łakociami.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły pamiątkowy dyplom, kwiatki oraz zaśpiewały: Pani Wanda fajna jest. Fajna, fajna, fajna jest. Dziękujemy pięknie za spotkanie i rozbudzanie wyobraźni poprzez czytelnictwo, pośród przedszkolaków oraz za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy...

Iwona Danielczyk Natalia Jeżyk-Dziuba

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x